Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi

Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversite eğitim sistemine göre yüksek lisans programları 2 yıl sürmektedir.

Amerika’da üniversitelerde eğitim genellikle Eylül ve Ocak aylarında başlamaktadır. Üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermekle birlikte yaz aylarında da eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için de kontenjan koşulları karşılandığı takdirde Haziran döneminde ders alabilmektedir. Eylül ayında eğitime başlamayı planlayan öğrenciler, bir önceki Ocak-Şubat aylarına kadar başvurularını tamamlamış olmaları öğrenciler için önerilmektedir. Başvuru zamanı bu aylarda son bulmakta ve bundan sonraki dönemde üniversiteler belgeleri değerlendirmeye almaktadır.

Amerika’da yüksek lisans eğitimine başvurmayı düşünen öğrenciler öncelikle dil seviyelerini ispat edecekleri IELTS ve TOEFL aldıktan sonra akademik seviye tespit sınavları olan GRE ve GMAT vermeliler. Amerika’da yüksek lisans eğitiminde her okulun giriş koşulları farklı olmakla birlikte genel olarak lisans mezuniyet ortalamaları, etkili özgeçmişlerini ve yeterlilik sınavlarının puanları önemlidir. Başvuru koşullarına baktığımız zaman bazı okullar başvuru sırasında sizden referans mektubu talep edebilirler. Okulun başvuru şartları arasında aynı zamanda mezun olduğunuz okuldan aldığınız transkripti eklemeniz de bulunmaktadır.

Amerika yüksek lisans programlarında not ortalaması bölümlere ve üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Minimum %70 başarı birçok üniversite tarafından tercih edilmektedir.

EDUKAS olarak bizi tercih eden öğrencilerimize niyet mektubu yazımı, UCAS başvurusu, referans yazımı, vize başvurusu, konaklama ayarlaması ve uçak biletine kadar her konuda destek oluyoruz. Sizde Amerika’da master eğitimi, başvuru için gerekli belgelerin düzenlenmesi ve burslar hakkında detaylı bilgi almak ve için bizlere ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Resmi Temsilcisi olduğumuz ve Danışmanlık verdiğimiz Amerika Üniversiteleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

SEO