Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Arizona State University

Genel Bakış

Arizona State University, 1885 yılında Tempe Normal School olarak öğretmen yetiştirmek üzere kurulmuştur. Arizona eyaletinin Phoenix metropol bölgesinde bulunan okul, 1958 yılında bugünkü ismini almıştır.

Üniversitenin yaklaşık 60.000 lisans, 13.000 civarında da yüksek lisans öğrencisi vardır. Arizona State University, ABD’nin kayıtlı öğrenci sayısına göre en büyük devlet üniversitesidir. Bu nüfusun yaklaşık 12.000’den fazlası 135 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencidir.

Üniversite'nin Tempe, Glendale, Mesa ve Downtown Phoenix'te birer tane olmak üzere toplam 4 kampüsü bulunmaktadır.

Arizona State University’nin, 25 Guggenheim üyesi, 10’dan fazla National Academy of Sciences üyesi ve 6 Pulitzer ödüllü mezunu bulunmaktadır.

Dünya Sıralaması

Arizona State University, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Bunun yanında QS World Rankings 2020’de 215.sırada, Academic Rankings of World Universities 2019’da ise 101. Sırada yer almıştır.

Öne Çıkan Bölümler

Arizona State University, Hukuk bölümünde dünyadaki en iyi 60, İşletme bölümünde Amerika’daki en iyi 13, Uzay Mühendisliği bölümünde Amerika’da en iyi 27, Yönetim bölümünde Amerika’daki en iyi 10, Pazarlama bölümünde Amerika’nın en iyi 11 ve Lojistik bölümünde de Amerika’daki en iyi 2.’nci üniversitesi olarak görülmektedir.

Kampüste Yaşam

Çok büyük ve eşsiz bir kampüsü olan Arizona State University, sportif anlamda hem kapalı hem açık olmak üzere hemen hemen akla gelecek her sporu yapma imkanı bulunan mükemmel spor tesislerine ve spor kulüplerine sahiptir.

Bunun yanında tiyatro salonları, konferans merkezleri ve kütüphaneler ve bilgisayar laboratuvarları mevcuttur. Ayrıca her zevke hitap eden kafeteryalar, restoranlar ve publar vardır.

Üniversitede eğitim gören Öğrenciler, Öğrenci kulüplerine üye olarak hem sosyalleşir hem de kendisini geliştirme imkanı bulur ve farklı deneyimler yaşar.

Konaklama

Öğrenciler; kampüs içinde yurtta kalmak ya da kampüs dışı aile yanında konaklama seçeneklerinden birisini seçebilmektedir.

Her yıl aileler, Amerikan kültürünü ve aile yapısını tecrübe etmek için aile yanını tercih eden pek çok yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra yurt standartları da oldukça konforludur. Tek kişilik yatak odaları, iki kişi için ise ortak alan olarak salon, mutfak, banyo ve balkon mevcuttur.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO