Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Avusturya'da Yüksek Lisans Eğitimi

Avusturya'da Yüksek Lisans Eğitimi

Yüksek Lisans Başvuru ve Kabul İşlemleri

Avusturya’da yükseklisans eğitimi almak için yapılması gereken ilk işlem Türkiye’de herhangi bir üniversitede eğitimini tamamlamış olmak ve ALES sınavına girmiş olmaktır. Alınan bu ALES belgesi ile Türkiye’de herhangi bir üniversitenin herhangi bir Yükseklisans bölümününe kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir. Önemli olan Avusturya’da okumak istediğiniz bölüm ne ise, aynı ya da benzer bölüme Türkiye’de kayıt yaptırmış olmanız gerekmektedir. Avusturya’da puan sistemi yoktur, dolayısıyla not ortalaması ve referans gibi belgeler istenmemektedir.

Örneğin, Avusturya’da okumak istediğiniz Yükseklisans bölümü İşletme ise aynı bölüme Türkiye’deki herhangi bir üniversitede – açık öğretim hariç – kayıt yaptırmış olmanız yeterlidir.

Başvuru Belgeleri

*** Avusturya’da eğitim almayı düşünüyorsanız 6 ay öncesinden bu kurslara gitmek zaman kazanmak ve başvuru tarihlerine yetişebilmek açısından önemlidir.

Firmamız bu belgelerin tamamının getirilmesinden sonra başvuru işlemlerine başlayabilir. Ortalama kabul işlemleri 12 hafta sürmektedir. Kabul kağıdı üniversite tarafından geldikten sonra yurt kayıt ve vize işlemleri başlamaktadır. Bu sürede yaklaşık 12 hafta sürmektedir. Tüm başvuru, kabul, kayıt, yurt ve vize işlemleri toplam olarak 6 aylık bir süreci kapsamaktadır.

Avusturya'da Yüksek Lisans Programları Veren Üniversiteler

Her yıl son başvuru tarihi 5 Eylül’dür. Daha fazla bilgi için ahmet@edukas.com.tr adresinden veya 0 541 316 47 00 numaralı telefondan danışmanımız Ahmet Sabuncuoğlu ile görüşebilirsiniz.

SEO