Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
 Aziz Onurhan Ahraz

Aziz Onurhan Ahraz

EDUKAS İngiltere Resmi Temsilciliği ile Yüksek lisans sürecinde yaşadığım bir problem sayesinde, bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. İngiltere`de ortada kalmak üzereydim. Kabul aldığımı düşündüğüm programın uzaktan eğitim olduğunu son dakika öğrendim ve vizem bitmek üzereydi. Danışmanım Oğuzhan bey, sanki hızır misali bir gün içerisinde bir başka üniversiteden İngiltere lisans için kabul aldı. Bu arada pre-sessional için geldiğim okulla da görüşmem devam ediyordu ve bir şekilde orada başka bir programa devam etme şansım oldu. Sponsorum olan Bakanlığın isteği üzerine aynı okula devam ettim ama o gün çok önemli bir insanı tanıma (naçizane kazanma) fırsatım oldu.

O andaki şok sırasında, Oğuzhan beyin hem olumlu telkinleri hem de kısa sürede bir üniversite garantisi o kadar rahatlattı ki ne kadar teşekkür etsem azdır. O günden itibaren y. lisansı bitirip doktorada kendisi ile çalışmak için adeta gün saydım. Aslinda doktora surecinde Oguzhan beyin danismanligini almak benim icin sadece vefa borcunu odemek olmadi, aksine yine benim lehime olacak sekilde sureci sorunsuz tamamlamak ve iyi bir universitede doktora egitimine hazir bir sekilde baslama sureci oldu. Doktora kabul sürecinde de Oğuzhan bey hem bir arkadaş hem bir danışman hem bir yol gösterici oldu. Yaşadığım çeşitli sorunlarda çözüm bulmak için yeri geldi benden daha çok gayret gösterdi. Ve tüm zorlukları birlikte aşarak, spor alanında dünya sıralamasında son bir kaç yıldır 1. Sırada yer alan Loughborough Üniversitesi`nden kabul aldım. Yine birlikte bir alternatif olarak ilk 50 üniversite arasında yer alan Syndey Üniversite`sinden kabul aldık.

Yurtdışında bir okuldan kabul almak, vize süreci ve diğer bürokratik işler olabildiğince stress yaratırken yanınızda Edukas gibi bir danışmanlık kurumunun ve Oğuzhan bey gibi birisinin olması gerçekten paha biçilemez. Onlarla birlikte çalıştığınızda göreceksiniz ki, işin maddi kazancı gerçekten ikinci planda.

SEO