Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Bangor University

Genel Bakış

Bangor Üniversitesi, 1884 yılında kurulmuş bir Galler üniversitesidir. 130 yıldan uzun süredir eğitim veren okul, Birleşik Krallık’ın en köklü ve prestijli yükseköğrenim kuruluşlarından biridir.

Kuzey Galler’de bulunan ve üniversiteye ev sahipliği yapan Bangor şehri; harika plajları, sörf olanakları ve muhteşem güzellikteki Snowdonia Ulusal Parkı’na olan yakınlığıyla öğrenim görmek için mükemmel bir yerdir. Şehir ayrıca Birleşik Krallık çapında öğrenciler için yaşam maliyetlerinin en düşük olduğu şehir olarak öne çıkar (Totally Money 2019).

Öne Çıkan Bölümler

Muhasebe ve Finans, Spor Bilimi ve Elektronik Mühendisliği dallarında ön plana çıkan üniversitede 11.000 öğrenci eğitimine devam ederken bu sayının yaklaşık ’i uluslararası öğrencidir.

Konaklama

2019 Whatuni sıralamasında öğrenci konaklama hizmetleri kategorisinde Birleşik Krallık çapında üçüncü sırada yer alan Bangor Üniversitesi, öğrencilerin yararlanabileceği iki ayrı bölgede toplamda 3000 odaya sahiptir. Diğer konaklama seçeneklerinin tamamında ise mutfak bulunan ortak banyolu veya özel banyolu odalar, stüdyo ve müstakil daireler yer alır. Konaklama ücretlerine internet erişimi, spor salonu üyeliği, ısıtma, ışıklandırma, sıcak su, elektrik, güvenlik, mobilyalar ve kampüs içi etkinlikler de dâhildir.

Dünya Sıralaması

Bangor Üniversitesi, Uluslararası Öğrenci Memnuniyeti Araştırmasında üç yıl üst üste Birleşik Krallık çapında ilk 10 üniversite arasında yer aldı (NSS 2019) ve En İyi Öğrenci Kulüp ve Toplulukları kategorisinde Whatuni Student Choice Award ödününü aldı (2017-2019). Bunların yanında The Times University Guide 2017’de 61. Sırada, The Complete University Guide 2017’de ise 55. Sırada kendine yer buldu.

Mezunlar

Bangor Üniversitesi’nden mezun olan tanınmış isimler arasında yönetmen ve yapımcı Danny Boyle, müzisyen ve yazar Tony Gillam, DNA araştırmacısı Herbert Wilson, Kimyager Colin Eaborn, 2010 Nobel Tıp Ödülü sahibi Robert G. Edwards yer almaktadır.

Burs ve Başvuru Şartları

Bangor University’nin toplam değeri 1 milyon GBP’yi aşan burslarının bir kısmı uluslararası öğrencilere tahsis edilmiştir.

Bangor Uluslararası Burslar

Eğitim giderlerini kendileri karşılayan uluslararası adaylar, her öğretim yılı için 2.000 GBP tutarında burs alabilir.

Üstün başarı göstermiş tüm uluslararası öğrenci adayları, her öğrenim yılı için 4.000 GBP tutarındaki burs için otomatik olarak değerlendirmeye alınır.

Bangor Country Bursları

Bu burslar, yalnızca Bangladeş, Kamerun, Mısır, Gana, Nijerya, Pakistan, Türkiye ve Vietnam’dan gelen öğrenciler için geçerlidir.

Eğitim giderlerini kendileri karşılayan uluslararası adaylar, her öğretim yılı için 3.000 GBP tutarında burs alabilir.

Üstün başarı göstermiş tüm uluslararası öğrenci adaylarının otomatik olarak değerlendirmeye alındığı bursun tutarı, başvurulan programın lisans veya lisansüstü seviyesinde olmasına göre 4.000 veya 5.000 GBP olarak değişmektedir.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO