Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Birkbeck University

Genel Bakış

1823’te London Mechanics Institute adı ile George Birkbeck isimli bir profesörün öncülüğünde kurulan Birkbeck Üniversitesi, dünya standartlarında bir araştırma ve yüksek öğretim kurumudur. Üniversite 1920’den beri University of London çatısı altında yer almaktadır. Özellikle yarı zamanlı ve çalışanlara yönelik, akşam saatlerinde düzenlenen yüksek öğretim programları ile tanınmış olan üniversite Hukuk, Politika, İşletme, İletişim, Ekonomi, Avrupa Tarihi, Finans, Sanat Tarihi, İnsan Hakları ve Biyoloji gibi yarı zamanlı ve tam zamanlı yaklaşık 200 lisans ve lisans üstü bölümde eğitim vermektedir.

Birbeck Universitesi, İngiltere’de akşam eğitim veren tek üniversite olma ünvanını korumaktadır. Üniversite'nin yaklaşık 18.000 öğrencisi vardır. Bu öğrencilerin %7'si uluslararası öğrencidir ve 120'nin üstünde farklı ülkeden Birkbeck'e eğitime gelmişlerdir.

Kampüste Yaşam

Birkbeck ana kampüsü; British Museum, Oxford Street ve Covent Garden gibi Londra’nın ünlü ve popüler lokasyonlarına yürüme mesafesindedir. Chinatown ve Soho’daki barlar, restoranlar ve gece kulüpleri öğrencilerin kolayca ulaşabilecekleri mesafededirler. Bunların hepsi şehrin merkezindeki üniversite kampüsünde canlı bir öğrenci atmosferi oluşturur.

Konaklama

Bir çok Birkbeck öğrencisi özel olarak konaklamaya karar verse de uluslararası öğrenciler için Londra Üniversitesi bünyesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin kalabildiği ortak yurt seçenekleri vardır. Ayrıca Birkbeck’in Unite (Öğrenci konaklaması için uzman birim) ile tam zamanlı öğrencilere, eğitimleri süresince çeşitli yerlere başvuru yapma hakkı tanıyan bir anlaşması vardır. Seçeneklerden biri olan Piccadilly yurdu ise yüksek kalite standartlarında olup ve Kings Cross ve Oncampus Londra merkezine yakındır. Yurtta, mobilyalı ve tuvalet-banyosu kişiye özel odalar bulunmaktadır. Her katta 6 oda vardır. Tüm katlarda paylaşımlı mutfak ve oturma odası bulunur.

Dünya Sıralaması

Birkbeck, Times Dünya Üniversite Sıralaması 2020 ve QS Dünya Üniversite 2020 sıralamalarında dünyanın en iyi 350 üniversitesi arasında gösterilmektedir. Bölüm bazında bakılacak olursa ise Psikoloji eğitiminde 2019 Times Dünya sıralamasına göre 85.sırada, İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında ise Qs Dünya sıralamasında ilk 100 üniversite arasında yer almaktadır.

Öne Çıkan Bölümler

İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüyle ön çıkan üniversite akşam öğretimi vererek aktih olarak çalışan öğrencilere büyük kolaylıklar sağlar.

Mezunlar

Bir çok ünlü ve başarılı akademisyen, tarihçi ve siyasetçi yetiştiren üniversitenin Nobel ödüllü 3 mezunu bulunmaktadır. Bunlar fizik dalında Patrick Blackett, edebiyat dalında TS Eliot ve kimya dalında Aaron Klug’dur. Ayrıca, BBC dünya haberleri başkanı Richard Sambrook, İşçi Partisi’nin çıkardığı ilk Başbakan olan Ramsay Macdonald gibi isimler de Birkbeck Üniversitesi’nde mezun olmuşlardır.

Tanıtım Filmi

Başvuru Yap

Tarafımıza başvuru yapmak için başvuru formumuzu doldurabilir, info@edukas.com.tr e-posta adresimiz ve +90 (232) 422 05 56 numaramız üzerinden hızlı bir şekilde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO