Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

6 Madde İle Neden İngiltere’de Yaz Okulu

İngiltere temmuz ve ağustos aylarında uluslararası öğrenciler ile taşma geleneğine sahiptir. Binlerce öğrenci pek çok sebep ile yaz okuluna başvurmaktadır. İngiltere’deki okullar, yaz tatillerinde yaklaşık 9 hafta boyunca akademik öğrenciler için kapanır. Böylece ya kendi yaz okullarını yönetirler ya da okulu bir dil okuluna geçici olarak kiralarlar. 6 yaşından küçük çocukların bile katılacağı yaz okul programları bulunmaktadır. Öğrenciler İngilizce derslerine katılır ve çeşitli etkinlik ve gezi programlarında yer alırlar. Bazı okullarda belirli akademik konularda dersler de alınmaktadır ve öğrenciler farklı mesleki ve kültürel etkinliklere katılabilirler. İşte 6 maddede İngiltere’de yaz okuluna gitmenin avantajları!

  • İngiliz Yatılı Okul Hayatı Deneyimlenir

İngiliz yaz okulları gençlerin bir İngiliz yatılı okulunda benzersiz atmosferi deneyimlemeleri için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Bu deneyim, onların gelecekte tam zamanlı bir yatılı deneyim istemelerine karar vermelerine yardımcı olacaktır.

  • Çocuğun Kendine Olan Güveni Artar

Okul çağındaki çoğu çocuk daha önce evden uzakta tek başlarına kalmamışlardır. Yaz okulu programına katılarak kendileri için özel olarak tasarlanmış denetimli ve destekleyici bir ortamda bulunarak kendilerine olan güvenleri artacaktır.

  • Dil Becerileri Gelişir

Her gün İngilizce dilinin konuşulduğu uluslararası bir ortamda iki ile dört hafta boyunca bulunarak İngilizce dilinde büyük gelişim sağlanabilir. Bu sayede öğrenci, Türkiye’de ya da yurtdışında bir okul tercih ettiği zaman dil konusunda elde ettiği akıcılık gelecekteki başarılarında fark yaratacaktır.

  • Sosyal Becerileri Gelişir

Çocuklar İngiltere’de yaz okuluna giderek farklı milletlerden öğrenciler ile birlikte yaşayabilir ve gelecekteki yaşam hakkında öngörüde bulunabilirler. Bu deneyim hepimizin birbirimize bağlı olduğumuzu anlamalarına yardımcı olur. İngiltere’de yaz okulundan dönen çocuklar aniden etraflarındaki dünya ile daha alakalı hale gelir ve hoşgörü sahibi olurlar.

  • İngiltere Kültürü Hakkında Bilgi Sahibi Olunur

İngiltere, yapılacak ve görülecek ilginç şeylerle doludur. İngiltere yaz okulları ünlü şehirlere ve kent simgelerine harika geziler düzenlemektedir. Bu, öğrencilerin sınıf ortamında öğrenmenin yanı sıra rahatlayabileceği, farklı bir ülke hakkında bilgi edinebileceği ve en önemlisi çok eğleneceği anlamına gelir.

  • Yeni Uluslararası Arkadaşlar Edinilir

İngiltere yaz okulları, dünyanın dört bir yanından farklı geçmişlere ve yaşam deneyimlerine sahip benzer yaştaki çocukları bir araya getirir. Öğrenciler birbirlerinin kültürleri ve gelenekleri hakkında bilgi edinme ve içinde yaşadığımız farklı dünyaya daha geniş bir bakış açısı kazanma şansına sahip olurlar.

Siz de İngiltere’de yaz okulu fırsatlarından haberdar olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu