Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

Birleşik Krallık Yüksek Lisans Burs Programları

Birleşik Krallık, yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin ilk seçeneklerinden biridir. Birleşik Krallık’ta yüksek lisans ücretli olmakla beraber eğitim süresi diğer ülkelere göre daha azdır. Yüksek lisans programlarının ücretleri, bölüme ve bursa göre değişiklik gösterir. Birleşik Krallık’ta yüksek lisans yapmak diğer ülkelere göre çok daha avantajlıdır. Birleşik Krallık, yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere çeşitli burslar sağlamaktadır.

İngiltere yüksek lisans burs kapsamında faydalanabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Burslar ve finanasal destekler; üniversite, hükümet, özel şirketler ve üniversiteler tarafından sağlanır. Sizler için yurt dışı yüksek lisans bursu seçeneklerini aşağıda şu şekilde sıraladık:

Chevening Scholarships

Chevenib Scholarships bursu, Birleşik Krallık’ta yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere destek veren bir programdır. Türkiye’de dahil 160’dan fazla ülkeden gelen öğrencilere, her yıl burs imkanı sağlar. Bu burstan faydalanabilmek için Birleşik Krallık’ta herhangi bir yüksek lisans programına kabul edilmeniz gerekir. Burstan faydalanabilmek için; eğitiminiz bitince ülkenize dönmek, programa uygun ülkenin vatandaşı olmak ve İngilizce bilmeniz gibi şartlar aranır.Burs başvurusu Ağustos ayında başlar. Chevening Scholarships programı kapsamında aşağıdaki üniversitelere başvurabilirsiniz:

 • University of Oxford
 • University of Cambridge
 • Brunel University London
 • Cardiff University
 • Swansea University
 • Durham University

Great Scholarships

Great burs programı, Türk öğrencilere özel 17 adet İngiltere yüksek lisans burs fırsatı sağlamaktadır. Burstan faydalanabilmek için aşağıdaki üniversitelerin yüksek lisans programlarına kabul edilmeniz gerekmektedir:

 • Arts University Bournemouth
 • Coventry University
 • Loughborough University
 • Swansea University
 • The University of Bradford
 • Ulster University
 • University of Bristol

İngiltere Hükümet Bursu

İngiltere Hükümet bursu, yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilere verilen en prestijli burslardan biridir. Yabancı öğrencilere hükümet tarafından verilir. İngiltere Hükümet bursu seçeneğinden faydalanabilmek için vatandaşı olduğunuz ülkenin anlaşması olması gerekmektedir. Bu burs kapsamında daha detaylı bilgiler edinebilmek için İngiltere konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Büyükelçiliği bursu da, İngiltere Hükümet bursu ile aynı şartlar altında verilen bir burstur. İkinci bir alternatif olarak  İngiltere Büyükelçiliği bursu seçeneğine de başvurabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Ücretleri

İngiltere’de yüksek lisans ücretleri, programlara göre değişiklik gösterir. Yukarıda bahsettiğimiz burs seçeneklerinden faydalanarak, daha uygun fiyatlarla eğitim alabilirsiniz. Burs almaya hak kazanmak kolay bir süreç değildir,  bu yüzden mutlaka profesyonel eğitim danışmanlığı yapan bir firma ile çalışmalısınız.

Edukas, profesyonel eğitim danışmanlığı yapan bir firmadır. İngiltere yüksek lisans burs seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız, hemen Edukas ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu