Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

Birmingham Üniversitesi’nde Eğitim

Kuruluşu 1825 yılına dayanan ve 1900 yılında üniversite statüsü kazanan Birmingham Üniversitesi, araştırma alanındaki öncü adımları ile dünyanın en prestijli okulları arasında ilk sıralarda yerini almıştır. Birleşik Krallık Araştırma Üniversiteleri Russel Grubu üyesi olan okul, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100 içerisinde bulunmaktadır. Yenilikçi, araştırmacı, lider kimliği ile tarihte sayısız başarı ve ödüle ev sahipliği yapmıştır. Birmingham Üniversitesi’nde eğitim hayatına dair detayları ele aldığımız içeriğimize şimdi gelin birlikte göz atalım:

Araştırmalara ve Yeniliklere Öncülük Eden Prestijli Kimlik

Tarihe geçen gelişmelerin ilk adımlarının atıldığı eğitim kurumlarından olan Birmingham Üniversitesi, araştırma alanında üstün yetkinliklere sahip akademisyenleri ile sayısız başarılı öğrenciyi mezun etmiştir. Bilime yol gösteren ve yeni teknolojilerin hayata kazandırılmasına öncülük eden üniversite, ilk yapay C vitaminini sentezlemiştir.

Kalp pili ile birlikte plastik kalp kapaklarının geliştirildiği Birmingham Üniversitesi, tıp dünyasının büyük destekçilerinden olmayı başarmıştır. Radar, mikrodalga fırın, alerji aşılarının geliştirilmesi gibi teknolojiyi etkin kullanılarak farklı alanlarda ilkleri gerçekleştiren seçkin bir eğitim kurumu olmuştur. Günümüzde de teknoloji çağının tüm imkan ve donanımını kullanarak tıp, enerji, yapay zeka gibi tarihi gelişmeler arasında yer alacak konu başlıklarında analizler yapan araştırma merkezlerine sahiptir.

Uluslararası Öğrenci Popülasyonu En Yüksek Okullar Arasında

Birmingham Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile 150’yi aşkın ülkeden öğrencilere eğitim sunmaktadır. Global çaptaki saygın üniversite kimliği ile dünya genelindeki farklı ülkelerden öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan biridir. 34.000’i geçen uluslararası öğrenci sayısı, 300.000’den fazla mezunu ile akademik alandaki başarısını öne çıkarmaktadır. Mezun ve akademisyenlerinin 10’dan fazla Nobel ödülü bulunan prestijli okul; eğitimde bir ekole dönüşen sayılı kurumlardan biri olmuştur.

İngiltere ve Dubai’de Seçkin Kampüsler

Batı İngiltere’de yer alan, Londra’ya iki saat uzaklıktaki Birmingham şehrindeki kampüsünün yanı sıra üniversite bünyesinde yer alan Dubai kampüsü de bulunmaktadır. İngiltere’deki en büyük akademik kütüphanelerden birine sahiptir ve 2,7 milyon kitap ve akademik yayın bulundurmaktadır. Laboratuvarları, gelişmiş teknolojili araştırma merkezleri, botanik bahçeleri ile öğrencilerine hem akademik hem de sosyal açıdan fark yaratan olanaklar sunmaktadır.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

Başvuru için seçilen bölümlere bağlı olarak başvuru koşulları değişebilmektedir. Lisans programları kapsamında 100 üzerinden 70-90 puan aralığına sahip bir lise diploması, transkript ve yabancı dil yeterlilik sınavlarından olan IELTS’ten ise 6 ile 7 arasında bir skor elde edilmesini istemektedir. Yüksek lisans programları için lisans diploma notunun 4 üzerinden en az 3 ortalamaya sahip olunması beklenmektedir. 6 ve 7 aralığında IELTS skoru da yine mevcut başvuru koşullarından biri olmaktadır. Başvuru için en önemli kriterlerden biri olan dil yeterlilik durumu için Birmingham Üniversitesi, Foundation Programmes ve Pre-Master adında hazırlık eğitimleri sunmaktadır.

Mezuniyet sonrası ilk 6 ay içerisinde %95 işe yerleştirme başarısına sahip ve üst düzey işverenler tarafından en çok hedeflenen üçüncü üniversite olma başarısı ile öne çıkan Birmingham Üniversitesi’nde siz de seçkin bir eğitim almak için başvuru koşullarını detaylı olarak araştırabilirsiniz. Başvuru sürecine ve tüm prosedürlere dair profesyonel bir danışmanlık için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu