Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

Brighton’da Öğrenci Hayatı

Brighton İngiltere’nin güneydoğusunda Manş denizine kıyısı olan oldukça turistik ve popüler bir şehirdir. Oldukça gelişmiş bir şehir olarak “Deniz kenarındaki Londra” olarak da bilinmektedir. Yazlık bir şehir olması sebebiyle Brighton oldukça canlı bir şehirdir. Ayrıca Brighton iki üniversite ve sayısız dil okuluyla tam bir öğrenci şehridir. Bu yazımızda sizlere Brighton’da öğrenci hayatı hakkında merak edilenleri derledik.

Bir Öğrenci Şehri Olarak Brighton’da Yaşam

Brighton birçok alışveriş merkezi, sahilleri, müzeleri, gece hayatı ve sıra dışı festivalleri ile sıkılmanızın imkansız olduğu bir şehirdir. Daha da önemlisi İngiliz disiplinine ve kalitesine sahip olan eğitim kurumlarına sahiptir. Bu iki muhteşem özelliği bir araya geldiğinde Brighton tüm dünyadan öğrencileri kendine çekmektedir. Brighton’da öğrenci hayatı eğlenceli olduğu kadar eğitim kurumlarının kalitesi sebebiyle verimli geçmektedir.

Tam anlamıyla öğrenciler için tasarlanmış şehirde ulaşım olanakları bir metropolün sahip olduğu imkanlar kadar gelişmiş olsa da ana ulaşım aracı bisiklettir. Bu sebeple Brighton’da eğitim almak isteyen öğrenciler ulaşım masrafından kurtulmaktadır.

Londra’ya sadece 55 dakika uzaklıkta olan şehir Londra kadar yaşam masraflarının yüksek olmaması sebebiyle eğitim için sıklıkla tercih edilmektedir. Festivallerin, sanatın, eğlencenin oldukça yoğun olduğu şehir bir nevi İngiltere’nin oyun parkı olarak değerlendirilmektedir.

Brighton'da öğrencilik

Brighton’da eğitim almak için tercih edebileceğiniz 2 ayrı üniversite vardır. Bunlar Sussex Üniversitesi ve Brighton Üniversitesidir. Her iki okul da araştırma üniversitesi olarak isimlerini duyurmuş oldukça prestijli okullardır. Her iki okulda da tercih edebileceğiniz birçok lisans ve yüksek lisans programı mevcuttur. Özellikle Sussex Üniversitesi Türklerin yoğun olarak tercih ettiği bir üniversite olarak öne çıkmaktadır.

Brighton’da eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Öğrenciler diledikleri taktirde yurtlar ve paylaşımlı evlerde kalarak Brighton’da tam anlamıyla Brihgton’da öğrenci hayatı geçirebilir dilerseler de aile evi konforunda aile yanı konaklama seçeneği tercih edebilirler. Bu konaklama seçeneklerinin ücretleri ise haftalık 50 Pound ila 100 Pound arasında değişiklik göstermektedir.

Sizler de Brighton’da öğrenci hayatı ve Brighton’da eğitim hayatı hakkında daha fazla bilgi almak için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak ücretsiz olarak eğitim danışmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu