Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

Brighton’da Lisans Eğitimi

İngiltere’nin en güzel sahillerinden birine sahip olan Brighton kenti dinamik ve canlı yaşam tarzıyla her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını açmaktadır.Yerel nüfusu diğer İngiliz kentlerine göre daha az olan Brighton bu yönüyle tam bir üniversite kentidir.

Uluslararası öğrenci topluluklarının yaygın olduğu şehirde dilerseniz Londra’ya kolaylıkla ulaşarak İngiliz şehrinin heyecan verici dinamiğini yaşayabilir dilerseniz de kente yakın doğal parkları ziyaret ederek doğal güzelliklerin yanında heyecan verici aktivitelere dahil olabilirsiniz.

Brighton sahillerinin çekiciliği sebebiyle tüm dünyadan talep görmektedir. Dolayısıyla birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere’nin en büyük sanat festivali olan ve her yıl düzenlenen Brighton Festivali 150’den fazla müzik, tiyatro ve dans etkinliğine sahiptir ve 150.000’den fazla ziyaretçi çekmektedir.

İklimi, doğası ve kültürünün yanı sıra başarılı eğitim kurumları ile de Brighton öne çıkmaktadır. Brighton kentinde Brighton Üniversitesi ve Sussex Üniversitesi olmak üzere iki üniversite bulunmaktadır.
İngiltere üniversiteleri arasında Brighton’da lisans eğitimi almayı tercih edecek öğrenciler için şehrin iki üniversitesinden bahsedeceğiz.

Brighton'da Lisans Eğitimi Almak

University of Brighton

Brighton Üniversitesi 1859 yılında sanat okulu olarak faaliyete başlamışsa da 1970’de East Sussex College of Higher Education ile birleşerek üniversite statüsünü kazanmıştır. Özellikle mühendislik ve teknik bilimlerinde ileri araştırmalar yürüten Brighton, günümüzde 500’den fazla lisansüstü araştırma öğrencisinden oluşan bir bilim topluluğuna sahiptir.

İngiltere üniversiteleri arasında özel şirketlerle işbirliği en kuvvetli olanlar arasında olmasından dolayı mezun olan öğrencilerine güçlü bir istihdam ortamı sağlamaktadır. Öyle ki DLHE’nin araştırmalarına göre Brighton’da lisans eğitimi alan öğrenciler mezuniyetlerini takip eden 2 aydı %94lük bir iş bulma oranına sahiptirler.

University of Sussex

1961’de kurulan Sussex Üniversitesi, dünyanın en iyi 500 üniversitesi sıralamasına göre Birleşik Krallık’ın en iyi 15, Avrupa’nın en iyi 58, dünyanın en iyi 151 üniversitesi arasındadır. 140 farklı milletten gelen öğrencilere kapılarını açarak çeşitlilik ve dinamizmin hakim olduğu bir eğitim ortamı sunan Sussex, İngiltere üniversiteleri arasında araştırma fonu en kuvvetli olan kurumlardan biridir.

Tüm öğrencilerine alanlarında tecrübe ve network kazandırmak için uluslararası kurum anlaşmaları yapan Sussex, ayrıca şirketlerin fonladığı araştırma laboratuvarlarında öğrencileriyle çalışmalar yürüterek iş hayatına hazırlanmalarını sağlamaktadır.

Sussex’in doğal parklarla çevrili ikonik kampüsünde birçok öğrenci topluluğuna katılma imkanının yanı sıra birçok spor ve sanat etkinliklerine uygun altyapısı vardır.

İngiltere üniversiteleri arasından Brighton’da lisans eğitimi almayı tercih edecekseniz çok daha verimli ve keyifli bir eğitim için uzman ekibimizden destek almak için bilgi iletişim formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Gözde Güler Aycan

Pazarlama ve Satış Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu