Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

Brighton’da Yaz Okulu

İngiltere yaz okulu eğitim sistemi ile dünya çapında bilinen bir üne sahiptir. Özellikle okul dönemindeki yoğun ders temposundan bunalmış, yaz aylarını hem dinlendirici hem eğitici hem de eğlendirici bir şekilde geçirmek isteyen uluslararası öğrenciler; çoğunlukla İngiltere’de yaz okulu fikrine sıcak bakarlar. İngiliz eğitim sistemi, disiplinli ve öğrenci odaklı müfredatlar oluşturmayı tercih etmesine rağmen; öğrenciyi sadece akademik bilgilere boğmayıp, aynı zamanda sosyal aktiviteler konusunda da geliştirmek  üzerine hazırlanmıştır.  Birleşik Krallık’ta uluslararası öğrenciler için çok fazla yaz okulu seçeneği bulunur. Bunlar arasından en çok değerlendirileni ise Brighton şehrindeki yaz okullarıdır.

İngiltere Yaz Okulu

Birleşik Krallık’ta yaz okulu eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilerin, Brighton’u tercih etmesinin nedenleri neler? Brighton, hem sessiz sakin bir turistik sahil kesimini hem de canlı ve kalabalık bir şehir hayatını kapsar. Konum olarak Londra’ya sadece 1 saat uzaklıkta bulunur. Şehirde 2 üniversite ile çok fazla yaz okulunun bulunması Brighton’u öğrenci popülasyonu açısından her daim kalabalık bir bölge kılar. İngiltere yaz okulu seçeneklerini değerlendirmek isteyen uluslararası öğrenciler için Brighton isabetli bir lokasyon olacaktır. 16. yüzyıldan kalma tarihi binaları ile Ortaçağı andıran şehir, her yıl birçok sıra dışı festivallere ev sahipliği yapar; ayrıca sayısız sanat galerileri, müzeleri, gece kulüpleri ve alışveriş merkezleri ile hem eğlenceyi hem de İngilizce eğitimini bir arada bulabileceğiniz bir konumda yer alır.

Brighton, yaz okulu eğitimi sürecinde yabancı öğrencilerin unutulmaz anılar biriktireceği bir lokasyondur. Şehirde bulunan yaz okullarının eğitim süresi birkaç hafta ile 2 ay arasında değişmektedir. Burada yaz okuluna katılmak isteyen uluslararası öğrencilerin, kısa dönem öğrenci vizesi almaları gerekir. Brighton şehir içinde metro ve tramway ağı yoktur; fakat muntazam bir şekilde tasarlanmış bisiklet yolları bulunur. Yaz okulu eğitimi almak için Brighton’a gelen uluslararası öğrenciler; şehir içi ulaşımlarını ucuz biletli otobüslerle veya bisikletler ile gerçekleştirebilirler. Brighton şehri, İngiltere’nin en güneyinde bulunur. Güneşli ve ılıman bir iklime sahip olan şehre özellikle yaz aylarında gelen yabancı öğrenciler, mis gibi bir havayla tanışacaktır. 

İngiltere Yaz Kampı Fiyatları

İngiltere yaz kampı fiyatları eğitim alacağınız süreye ve lokasyona göre değişecektir. Öncelikle Brighton’un yaşam masrafları (yeme içme, konaklama, ulaşım) Londra’ya göre çok daha ucuzdur. Hatta Brighton’da yaşayan bir öğrencinin ortalama günlük masrafı  için 12- 16 GBP (Sterlin) arası diyebiliriz. Bu bütçe ortalama bir tahmin olup; yaşam masrafları öğrencinin hayat standartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle okul ücretleri haftalık olarak belirlenir ve fiyatlar, sizin tercih edeceğiniz okul ile eğitim sürenize göre belirlenir. İngiltere yaz okulu seçeneklerini değerlendirmeden önce kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanızda fayda var. Öyle ki, yılın belirli zamanlarında İngiltere yaz okulları kapsamında  uluslararası öğrenciler için çeşitli indirimler ve kampanyalar yapılıyor. Bu fırsatları değerlendirerek, yapacağınız masraflarda yüzlerce Pound  azaltmanız mümkün.

İngiltere yaz kampı fiyatları için haftalık ortalama ücret 800 ile 1500 Pound arasıdır, diyebiliriz. Tabi ki bu fiyatlandırma spesifik olmamakla birlikte; eğitim şekli, okulun bulunduğu şehir ve kampanya zamanlarında farklılık gösterecektir.

İngiltere yaz okulu seçeneklerinde; ”deniz kenarı Londra” olarak adlandırılan Brighton’u tercih etmek  istiyorsanız, size ve bütçenize en uygun yaz okulunu belirlemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu