Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Bu Yaz Tatilinde; İngiltere’ye Yaz Okuluna Gidiyoruz!!

Okulların kapanmasıyla öğrencileri bekleyen uzun yaz tatilini, verimli bir döneme dönüştürecek yaz okulu deneyimini ve yaz okuluna İngiltere’de katılmanın avantajlarını ele alıyoruz! Türkiye’de üç ay süren yaz tatili sürecini dolu dolu bir eğitim programıyla değerlendirme şansı sunan yaz okulu hem aileler hem de öğrenciler için kaçırılmayacak bir fırsat yaratıyor.

Türkiye’de bir yaz okulu mu yoksa yurt dışında bir yer mi tercih edilmeli sorusuna ise öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri ve daha önce yaşamadıkları deneyimleri tatmaları için yurt dışı cevabını veriyoruz. Çünkü yurt dışındaki bir yaz okulunda öğrenciler hem İngilizce eğitimini erken yaşta sosyal yaşam içerisinde içselleştirebilecekler hem de spor, sosyal aktiviteler, geziler ve çeşitli etkinliklerle organize edilmiş bir programla verimli bir yaz geçirebilecekler. Türkiye’ye yakın coğrafi konumu, yüksek yaşam kalitesine sahip sosyal düzeni, gezip keşfedilecek sayısız değerleriyle İngiltere, yaz okulu tercihinde ilk önerimiz oluyor. Gelin birlikte İngiltere’de yaz okulu deneyiminin sunduğu artı yönlere bakalım:

Dolu Dolu Bir Yaz Geçirmeye Hazır mısınız?

Yoğun ders programları, sınavlar, ödevler derken hızla geçecek bir yılın daha içerisindeyiz. Haziran döneminde kapanan okulların ardından hem sosyal yönden hem de İngilizce eğitimi için öğrencilerin gelişim göstermelerine yardımcı olacak bir yaz okulu planını şimdiden hazırlamak ve detayları incelemek; eksiksiz ve hatasız bir başvuru için ideal olacaktır. Dünyanın önde gelen eğitim sistemine sahip İngiltere’de, yaz okulu deneyimini yaşamak isteyen öğrencileri, dolu dolu bir yaz dönemi bekliyor!

İngilizce pratik ve eğitim şansının yanı sıra, spor aktivitelerine ağırlık veren eğitim yapısı, sosyal becerileri geliştirecek ders programları ve dünyanın dört bir yanından edinilen yeni arkadaşlıklarla yepyeni yerler keşfetme serüveni; bu keyifli programın sadece birkaç içeriğini oluşturuyor. İngiltere’nin tarihi dokularla donatılmış şehirlerini keşfedecekleri, dünyanın en ünlü müzelerini görebilme şansını yakalayabilecekleri, ileriki dönemlerdeki eğitim planları için en ünlü üniversiteleri ziyaret edebilecekleri bir yaz dönemi, yeni öğrenci adaylarını bekliyor. Eğer sen de kendini bu deneyime hazır hissediyorsan iletişime geçerek İngiltere’de hangi şehri tercih etmen gerektiğine karar verebilirsin!

Keşfedeceğiniz Çok Şey Var, Geç Kalmadan Planınızı Oluşturun!

İngiltere’de yaz okulu için tercih edilebilecek şehirlerin başında; Londra, Brighton, Cambridge, Oxford geliyor. Genellikle yarım gün olacak şekilde organize edilen yaz okulu programları, belli aralıklarla düzenlenen gezi turları ile daha da zenginleştirilebilir hem okulun olduğu şehir hem de yakın kentler keşfedilerek yepyeni deneyimlere adım atılabilir.

Şehirlerin simgesi haline gelen tarihi yapılar, müzeler, İngiltere’yle özdeşleşen uçsuz bucaksız yemyeşil parklar, tiyatro ve şovlar gibi pek çok kültürel aktivite; öğrencilere keşiflerle dolu bir yaz sunuyor! 2020 yılının yaz döneminde öğrenci olarak yaz okuluna katılmak isteyenlerin; kayıt, konaklama, ders içerikleri ve okul gibi detaylara karar vermeleri için geç kalmadan şimdiden yerini ayırtmaları ve tercihlerini belirlemeleri avantajlı olacaktır!

Aile Yanında ya da Yurtta Konaklama Şansı

Aileler için yurt dışında yaz okulu eğitimi fikri; kimi zaman çok güvenli bir fikir olmamakla birlikte kimi zaman da zorlayıcı ve çocukları için uygun görünmeyen alternatiflerden oluyor. Ancak İngiltere’nin ev sahipliğinde bir yaz okulu fikri; hem ülkemize yakınlığı hem aile yanında konaklama şansı hem de güvenli bir şehir yapısına sahip olması gibi pozitif yönleriyle bir adım öne çıkıyor. Bu nedenle yurt dışında yaz okulu araştırması yaparken aileler özellikle İngiltere’ye öncelik veriyorlar.

İngiliz bir ailenin yanında konaklama opsiyonu; öğrenciler için yüksek güvenlik sunmasının yanı sıra İngilizce konuşma pratiği açısından da avantaj yaratırken aileler de çocuklarının konforları için bu seçeneği daha çok tercih ediyorlar. Aile yanı konaklamanın yanı sıra İngiltere’de yaz okulunda tercih edilebilecek bir diğer seçenek ise öğrenci yurtları oluyor. Yurt opsiyonu da yine öğrenciler için hem sosyalleşme ve günlük yaşama daha rahat adapte olma şansı yaratıyor hem de İngilizce konuşma ve pratik yapma açısından da güzel bir deneyim sunuyor. Her iki seçenek aileler tarafından sıklıkla tercih edilmekte ancak, konaklama tercihinin bir yurtdışı eğitim firması tarafından öğrenci ve aile ile birlikte titizlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yaz dönemini dolu dolu bir programla organize etmek istiyorsan yaz okulunun yanı sıra İngilizce dil eğitimi seçeneğini de düşünebilir, fikir edinmek için “ Dil Eğitiminde İngiltere’yi Tercih Etmeniz İçin 8 Neden” başlıklı blog içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu