Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Dünyanın En İyi Üniversitelerinin Kapısını Açan; Hollanda’ya, Lisans Eğitimine Gidiyoruz!

Gelecek planlarınızı şekillendirirken üniversite seçiminizi, Avrupa’dan yana yapmayı düşünüyorsanız; Hollanda’yı ilk sıralara taşıyacak pek çok eğitim fırsatına yakından bakmaya ne dersiniz? Avrupa’nın kalbinde yer alan Hollanda; yurt dışı eğitiminde diğer ülkelere göre kaliteli eğitim sistemi, yüksek yaşam standartları, dünyanın pek çok farklı ülkesinden öğrenciyi ağırladığı global çaptaki üniversiteleri ve uygun fiyat seçenekleriyle bir adım öne çıkıyor. İngilizce eğitim sunan dünyanın önde gelen üniversitelerinden mezun olarak uluslararası düzeyde geçerliliğe sahip bir diplomayla iş hayatının kapılarını aralama şansı yaratmak için Hollanda; en ideal seçeneklerin başında geliyor.

Hollanda’da üniversite sisteminin öne çıkan en belirgin özelliği ise okulların iki farklı gruba ayrılıyor olması. Lisans eğitimi; akademik anlamda araştırma odaklı eğitim anlayışına sahip; Araştırma Üniversiteleri ve yüksek mesleki eğitim veren Uygulama Üniversiteleri olmak üzere ayrışmaktadır. Uluslararası öğrencilere sahip, geniş eğitim dalı sunan ve dünyanın en iyi ilk 100 üniversiteleri arasında yer alan okullara ev sahipliği yapan Hollanda; kültürel anlamda ve sosyal yaşam bakımından da avantajlı yönleriyle öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri oluyor. İkonik evleri, şehre nefes veren kanalları, dünyaca ünlü müzeleri, yel değirmenleri, şehirlerindeki rahat sosyal yaşantısıyla Hollanda; üniversite öğrencilerinin vazgeçilmez tercihlerinden biri. Üniversite hayatını bir rüya gibi yaşatan bu renkli ülkeyi gelin birlikte keşfe çıkalım:

Hayallerinizdeki Bölümü; Yüksek Standartlardaki Eğitim Kalitesinde Okuyun!

Gelecekteki mesleğinizin temellerini; Avrupa’da donanımlı bir üniversitede alacağınız lisans eğitimiyle atmak; kariyer planlarınızı gerçeğe dönüştürmeniz için size yol gösterecektir. Avrupa sınırları içerisinde yer alan Hollanda’da, üniversite eğitimine başlamak için IELTS ve TOEFL gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından birini başarıyla tamamlayıp, okulunuzun başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Araştırma Üniversiteleri ve Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri olarak ikiye ayrılan; teorik ve uygulama ağırlıklı olarak ayrışan iki farklı eğitim sisteminden, kendi mesleğiniz ve hedefleriniz için en uygun seçimi yaparken profesyonel bir yurt dışı danışmanlık şirketinden destek alarak başvuru sürecini eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hollanda’nın dünya çapında başarılara imza atmış üniversitelerinden; University of Twente, en seçkin araştırma üniversitelerinden biri olarak pek çok zengin lisans programıyla değerlendirebileceğiniz okul seçeneklerinin başında geliyor. Ağırlıklı olarak mühendislik ve teknoloji alanlarında eğitimiyle başarısı kanıtlanmış bir okul kimliğine sahip bu üniversitede; ödüllü akademisyenler tarafından verilen yüksek eğitim kalitesinde bir lisans dönemi yaşama deneyimi, sizi bekliyor. Bir diğer üniversite önerisi; Times Higher Education’ın açıkladığı dünyanın en iyi ilk 200 üniversitesi arasında yerini alan; Erasmus University Rotterdam oluyor. Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanında başarısıyla adından söz ettiren üniversitenin, geniş lisans programlarının öne çıkan bölümlerinden bazıları ise Uluslararası İşletme, İktisat, Medya ve İletişim. Eğitim almak istediğiniz alanlara göre önermiş olduğumuz Hollanda’nın en başarılı üniversitelerini detaylı şekilde inceleyebilir, seçiminiz için planlarınızı başarı odağında şekillendirebilirsiniz.

Dünyada Geçerliliği Olan; Uluslararası Bir Diplomaya Sahip Olun!

Avrupa Birliği içerisindeki ülkelerden biri olan Hollanda; yüksek gelişmişlik düzeyi, çalışma imkanı sunan zengin global firmaya ev sahipliği yapması, işsizlik düzeyi en düşük ülkeler arasında yer alması gibi pek çok olumlu özelliğiyle üniversite eğitiminde Avrupa’nın en seçkin ülkelerinden biri olarak popülerliğini koruyor.

Hollanda’nın dünya çapındaki prestijli konumunu sağlamlaştıran noktalardan bir diğeri de kaliteli eğitim veren üniversitelere sahip olması ve diğer ülkelere oranla biraz daha uygun bir eğitim fiyatı sunması oluyor. Hollanda’nın dünyada kanıtlanmış güçlü konumu, saygınlık sahibi eğitim anlayışı ve pek çok olumlu özelliği; ülkesinde yer alan öğrencilerine uluslararası bir diplomayla mezun olma şansı tanıyor. Hollanda üniversitelerinden başarılı bir şekilde mezun olan öğrencileri yalnızca Hollanda’da değil Avrupa’nın pek çok ülkesindeki seçkin şirketlerde kariyer fırsatı bekliyor.

Lisans Eğitimi Sonrası, Hollanda’da Çalışma İmkanını Değerlendirin!

Hollanda hükümeti; yabancı uyruklu öğrencilerine lisans eğitiminin ardından bir yıl iş arama dönemi için oturma izni vererek kariyer anlamında büyük bir destek sağlamaktadır. Hollanda’da tamamladığınız lisans eğitiminin ardından hemen ülkenize dönme zorunluluğu olmadan bir yıl olarak size tanınan bu sürede, dünyaca ünlü şirketlere başvuru yapabilir, hayallerinizi ertelemeden gerçeğe dönüştürme şansını yakalayabilirsiniz.

Şehirlerinin Büyüleyici Kültürel Atmosferinde; Dolu Dolu Bir Üniversite Yaşamı Geçirin!

Hollanda, eğitim anlamında en iyiler arasında yer alırken kültürel zenginlikler açısından da üniversite hayatının en verimli şekilde geçirilebileceği ülkelerin başında geliyor. Tarihi atmosferi, görülmesi gereken müzeleri, içinizi açacak ulusal parkları, tablo görünümünde lale bahçeleri, yel değirmenleri, limanları ve şehirlerin içindeki kanallarıyla bol aktiviteli bir üniversite hayatı ile unutulmaz anılar biriktireceğiniz deneyimler sunuyor.

Bisikletinizle Turladığınız Kolay Bir Şehir Hayatının Tadını Çıkarın!

Hollanda şehirlerinin; doğayla iç içe geçtiği, kalabalık ama yoruculuktan uzak düzenli hayatıyla birlikte bisikletle tüm şehri gezebilme rahatlığı sunan planlamaları; onu, öğrenciler için en yaşanılası ülke listesinin başına taşıyor. Üniversite döneminde yurt dışında okumak pek çok avantaj sunsa da bazen yeni gidilen şehre adapte olmak, büyük şehir yaşantısında çok fazla harcama yapmaktan çekinmek gibi endişeler de yaşanabiliyor. Bu nokta da konumu, şehir yaşantısı ve planlaması, sunduğu fırsatlarıyla öğrenciler için ideal ülkeler arasında yerini alıyor. Siz de bisikletinizle Hollanda’nın büyüleyici sokaklarını keşfe çıkıp, şehri ikiye bölen kanallarının kenarında keyif dolu atmosfere kapılıp gitmek ister misiniz?

Cevabınız evetse ve kariyer planlamanızı Hollanda gibi köklü üniversiteleri bünyesinde barındıran, güçlü ve donanımı yüksek bir ülkede gerçekleştirmek isterseniz lisans eğitimine dair merak ettiğiniz detaylar için bizimle iletişime geçebilir, hayalleriniz için şimdi bir adım atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu