Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Yurt Dışında Eğitim

Edinburgh’da Öğrenci Hayatı

Edinburgh İskoçya’nın başkentidir. Edinburgh’da bulunan en büyük ve köklü üniversite ise Edinburgh Üniversitesidir. 1582 yılında kurulan okul uzun yıllardır dünya çapında en iyi üniversite sıralamalarında ilk 100 içerisinde yer almaktadır. Özellikle güçlü bir don sistemine sahip olan okul bir araştırma üniversitesi olarak adını duyurmuştur. Mühendislik ve sağlık bilimleri alanında önemli başarılara imza atan okul ayrıca yapay zeka, nörobilim ve bilişsel bilimler gibi birçok alanda da ilklere imza atmıştır. Edinburgh’da kaliteli bir eğitim almanın yanında öğrenci hayatının renkli dünyası ve avantajları da tüm dünyaca ünlüdür. Bu yazımızda sizler için Edinburgh’da öğrenci hayatı hakkında merak edilenleri cevaplandıracağız.

Edinburgh’da Öğrenci Olmak

Edinburgh kaliteli eğitim veren ve program zenginliğiyle bilinen kurumlara sahip olmasının yanında tam anlamıyla bir öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Dünya çapında kabul gören kültür, sanat ve edebiyat alanlarında öne çıkan etkinlikleri ve festivalleri, şehrin muhteşem mimari yapısı ve doğal güzellikleri ile dünyanın her yerinden ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Edinurg’da eğitim alırken ayrıca İskoçya’nın ve aslında tüm Birleşik Krallığın köklü kültürel yapısına tanıklık edersiniz. Yıl boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan şehir adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. Şehirde bulunan birçok müze ve galeri öğrencilere ücretsiz geçiş hakkı tanımaktadır. Ayrıca şehirde öğrenciler için birçok eğlenceli kafe, restoran ve klasik İngiliz eğlence mekanları bulunmaktadır.

Muhteşem bir doğaya sahip olan İskoçya doğa sporları severler için de bir cennet niteliğindedir. Birçok gezi lokasyonuna sahip olmasının yanı sıra Edinburgh’da trekking, tırmanış ve doğa yürüyüşü ile ilgilenen çok sayıda kulüp ve topluluk vardır. Öğrenciler bu topluluklara girerek hem unutulmaz deneyimler yaşayabilirler hem de arkadaş edinebilirler.

Edinburgh'da okumak

Edinburgh tüm dünyadan eğitim, iş ya da yalnızca turistik amaçla her yıl binlerce insanı ağırlamaktadır. Bu durum ile oldukça çok kültürlü bir iklim oluşmaktadır. Öğrenciler bu çok kültürlü ortama dahil olarak tüm dünyadan sosyal ağlarını geliştirmenin yanında gündelik hayatta dil gelişimlerini destekleyebilir, birçok kültürü tek bir ortamda yakından tanıma fırsatı elde ederek Edinburgh’da öğrenci hayatını birçok fırsat ile taçlandırabilirler.

Edinburgh’da öğrenci hayatının yanında mezun oldukları zaman elde edecekleri kariyer imkanları da öğrenciler için oldukça önemlidir. Edinburgh’da öğrenci olmak ve eğitim almak öğrencilere uluslararası şirketlerde çeşitli iş fırsatları açmaktadır. Ayrıca hem eğitim dilinin hem de gündelik hayatta kullanılan dilin İngilizce olması mezun olduktan sonra sahip olacağınız kusursuz dil beceriniz ile Birleşik Krallık başta olmak üzere birçok ülkede kariyer fırsatları yakalanmasını sağlayacaktır. Tüm bunların yanında uluslararası öğrencilerin eğitimleri boyunca öğrenci vizeleri ile haftada 20 saate kadar, akademik tatil dönemlerinde ise 40 saate kadar çalışma izinleri bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler yaşam masraflarını destekleyecek maddi gelir elde ederken ayrıca sosyalleşebilecekleri ortam elde etmiş olurlar.

Siz de Edinburgh’da öğrenci olmak ve Edinburgh’da öğrenci hayatı hakkında daha detaylı bilgi elde etmek istiyorsanız hemen bilgi-iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu