Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

Edinburgh Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi Almak

Dünyanın en eski üniversitelerinden olan ve araştırma alanında en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Edinburgh Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans programları ile 35.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Edinburgh’un mistik ve tarihi atmosferinde, zamanda yolculuğa çıkaran bir şehir yaşamına davet eden İskoçya, yüksek kalitede eğitim anlayışına sahip devlet üniversiteleri ile her yıl uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır. QS World University Rankings’te, 2020 yılı verilerine göre dünyanın en başarılı 20. üniversitesi seçilen Edinburgh Üniversitesi, dünya çapındaki prestijli kimliği, güçlü akademik kadrosu, yoğun başvuru talebi gibi dikkat çeken yönleri ile fark yaratmaktadır. Edinburgh Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi ile ayrıcalıklı bir dünyayı keşfe çıktığımız bu içeriğimize gelin birlikte göz atalım:

Araştırma Alanında Lider Üniversite Kimliği

Edinburgh Üniversitesi, araştırma odaklı çalışmalar yürüten dünyanın sayılı okulları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Russell Group üyesi olan okul; köklü araştırmaları, teknolojik bakımdan güçlü altyapısı ve seçkin kadrosu ile küresel çapta bir değer olarak görülmektedir. Bilim dünyasına yön veren Charles Darwin, Alexander Graham Bell gibi bilim insanlarının mezun olduğu bu köklü kurum, modern çağın teknik donanımları ile yepyeni sayısız başarılara imza atmaktadır.

Neden Edinburgh Üniversitesi’ni Tercih Etmelisiniz?

Farklı bölümleri barındıran Edinburgh Üniversitesi; Dil, Edebiyat ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Fen Fakültesi, Tıp ve Veterinerlik olmak üzere üç ana fakülte çatısı altında 21 farklı bölüme sahiptir. Bilim alanına kazandırılan güçlü buluşların doğduğu eğitim kurumu olarak özellikle tıp alanında güçlü bir akademik yetkinlik sunmaktadır. Bilim ve tıp alanındaki üstün başarısıyla birlikte İngiliz edebiyatı ve tarihindeki güçlü geçmişiyle de lider konumdadır.

Eğitim alanındaki prestijini İskoçya’nın eşsiz doğası, güvenli şehir yaşamı, tarihi dokusu ve öğrenciler için ideal olanaklarıyla pekiştirmektedir. Öğrencilerin yaklaşık %40’ından fazlasının Birleşik Krallık dışından gelmesi, uluslararası öğrenci profiline sahip olduğunu göstermektedir. Bu açıdan da avantajlı bir yön sunan Edinburgh Üniversitesi, farklı milletlerden öğrencilerle arkadaşlık ve yeni kültürlerle temas kurma şansı sunmaktadır.

Edinburgh Şehir Hayatı ve Konaklama Olanakları Nasıl?

UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesinde yer alan Edinburgh, görkemli ve tarihi mimarisi, yemyeşil doğası, kolay ve uyumlu şehir yaşamı ile büyülü bir dünyada üniversite okuma deneyimine davet etmektedir. Sosyal yaşam açısından farklı seçeneklere sahip şehirde renkli bir öğrencilik dönemi geçirmek kaçınılmaz oluyor.

Edinburgh, konaklama açısından da öğrencilere seçim yapabilecekleri farklı seçenekler sunmaktadır. Şehrin pek çok farklı noktasında konumlanan yurtları ile ulaşım kolaylığına sahip lokasyonlarda konaklama imkanı sağlamaktadır. Üniversite bünyesindeki lisans öğrencileri için Baird House, Holland House, Riego; yüksek lisans öğrencileri içinse Deaconess, Richmond Place ve O’Shea South olmak üzere çeşitli yurt yerleşkelerine sahiptir. Yurt komplekslerinin yanı sıra şehirde diğer konaklama seçenekleri de bulunmaktadır.

Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

Edinburgh Üniversitesi lisans programları için başvuru koşulu olarak İngilizce dil yeterliliğini gösteren TOEFL, CAE, PTE, IELTS gibi sınavlardan geçerli not alınmasını istemektedir. Başvuruda yüksek not ortalamalı lise diploması, niyet mektubu ve referans mektupları gibi kriterlere sahiptir. Yüksek lisans programları için de bölümden bölüme farklılık gösterse de öğrencilerden, en az 2.8 lisans mezuniyet ortalaması istenmektedir.

Dünyanın en seçkin okullarından olan Edinburgh Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans programlarına dair daha fazla bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu