Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitimİngiltere'de Lisans Eğitimi

Edinburgh’da Lisans Eğitimi

Yıllara meydan okuyan köklü eğitim kurumları ile İngiltere üniversiteleri, dünyanın en saygın yüksek öğrenim kurumları arasında yer alır. Üniversite hayatlarını yurt dışında yaşamak isteyen uluslararası öğrenciler, kendilerini gönül rahatlığıyla İngiliz eğitim sistemine bırakabilirler.

İngiltere Üniversiteleri

Bilindiği üzere İskoçya yüksek öğrenim kurumları da Birleşik Krallık bünyesinde bulunuyor. İskoçya eğitim sistemi, hemen hemen diğer Birleşik Krallık ülkeleri ile benzerlik gösterir. Sosyal ve Beşeri Bilimler ile ilgili olan bölümlerini ön planda tutan İskoç üniversiteleri  özellikle bu alanlarda eğitim almak ve uzmanlaşmak isteyen uluslararası öğrenciler için uygunluk taşır.

İskoçya’da toplamda 15 üniversite bulunur ve bunların tamamı devlet üniversiteleridir. Ayrıca İskoç üniversiteleri devlet tarafından finanse edilir. İskoçya’daki üniversitelerin %13’ünü uluslararası öğrenciler oluşturur. İngiltere üniversiteleri, kaliteli eğitim sistemleri ile birlikte aynı zamanda; çok yönlü bir kültür sanat sahnesi ve gelişmiş spor tesisleri ile de ünlüdür. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında İskoçya’dan dört üniversite yer alır.

Bu üniversitelerden biri de Edinburgh Üniversitesi’dir. Edinburgh Üniversitesi 2019 yılında dünyanın en başarılı ve en saygın 18. üniversitesi unvanına sahip olmuştur. Aynı zamanda kocaman bir araştırma üniversitesi olan Edinburgh Üniversitesi, her yıl ciddi bir oranda başvuru alır.

Edinburgh Üniversitesi‘nde okumak; adete antik bir üniversitede okumak gibidir. 1582 yılında kurulan üniversite, farklı coğrafyalardan yüz binlerin hayallerini süsler. Eğitim dili İngilizce olan üniversite;

  • Dil Edebiyat ve Sosyal Bilimler
  • Mühendislik ve Fen Fakültesi
  • Tıp ve Veterinerlik

olmak üzere toplamda 3 farklı fakülteden oluşur. Bünyesinde 21 program seçeneği bulunduran Edinburgh Üniversitesi, öğrenci sayısı ve eğitim kalitesi ile İngiltere üniversiteleri arasında en çok tercih edilen kurumlardan biri olmuştur.

Gelişmiş teknoloji ile hazırlanmış bilgisayar merkezi, 7/24 açık devasa kütüphanesi, spor ve fitness salonları, tarihi yapısı ve profesyonel eğitimci kadrosu ile Edinburgh Üniversitesi, öğrencilerine eğitim ve öğretim hayatlarında sayısız fırsatlar sunar.

Birleşik Krallık ülkelerinden biri olan ve eğitimdeki yüksek kalite standartları ile bilinen İskoçya’da üniversite şartları hakkında merak ettiklerinizi sizler için aşağıya listeledik, gelin birlikte bakalım.

  • İngilizce dil yeterliliklerinizi ispatlamak.

İskoçya’da üniversite eğitimi almanız için dersleri, öğretmenleri ve sosyal çevrenizi anlıyor olmanız istenir.

  • TOEFL, CAE, PTE, IELTS gibi onaylanmış bir Temel İngilizce Sınavında başarılı olduğunuzu kanıtlayan bir belge.
  • Not ortalaması yüksek bir lise diploması
  • Başvuracağınız üniversitelerin kabul şartlarına uyuyor olmak (her üniversitenin kabul şartı ayrıdır)
  • Özenle hazırlanmış üniversite başvuru niyet mektubunuz
  • 2 farklı yerden alınmış referans mektuplarınız
  • Son olarak araştırma programlarına başvuracak adaylar için; bir araştırma önerisi.

İngiltere üniversiteleri tarafından belirlenen kabul şartları ve daha fazlası için bilgi formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu