Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

Edinburgh’da Yüksek Lisans Eğitimi

İskoçya muhteşem doğası ve yüzyıllara dayanan köklü eğitim kurumları ile öne çıkmaktadır. Dünyaca ünlü İskoçya eğitim sistemi ile özellikle yaratıcı ve aktif bir üniversite eğitim sistemine sahiptir. Özellikle yurtdışında yüksek lisans eğitimi almayı seçen öğrenciler dünyaca ünlü araştırmaların bir parçası olabilmek ve birinci sınıf tesislerde alanlarında çalışabilmek için İskoçya’nın bir kenti olan Edinburg’da yüksek lisans eğitimini tercih etmektedir. Bu yazımızda aday öğrenciler için Edinburg’da yüksek lisans eğitimi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

Edinburg’da Üniversite Okumak ve Yaşam

Edinburg İskoçya’nın başkentidir. Dolayısıyla oldukça büyük bir şehir olmasının yanında sosyal imkanları da oldukça iyidir. Eski ve yeni şehir olarak iki bölgesi olan Edinburg UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine dahil edilen nadir başkentlerdendir. Şehrin doğayla iç içe konumu, çok kültürlü ortamı ve köklü ortamı her yıl binlerce insanı kendisine çekmektedir. Edinburg’da ulaşım bir metropol kolaylığındadır. Şehrin simge noktaları arasında mesafe genellikle 15-20 dakika arasındadır. Ayrıca başkent olmasına rağmen yaşam masrafları da oldukça makuldür. Aylık yeme – içme, ulaşım ve konaklama masraflarınız 700 Euro ila 1000 Euro arasında değişiklik gösterecektir. İskoçya’nın zengin tarih dolu kültüründe ve muhteşem doğasında eğitim alabileceğiniz Edinburg’da gidilebileceğiniz 3 üniversiteyi sıraladık.

Edinburg Üniversitesi

1583 yılında kurulan Edinburg Üniversitesi tüm İskoçya’nın en nitelikli ve köklü üniversitelerinden biridir. 5 ana kampüsü ve 3 ayrı koleji olan üniversite bir devlet üniversitesidir. Tüm dünyada başarı sıralamalarında %1’lik dilimde yer alan Edinburg Üniversitesi özellikle teknik bilimler ve tıp eğitiminde önemli başarılar elde etmiştir. Araştırma fonları tüm ülkede en fazla ayırılan Edinburg Üniversitesi‘nde yüksek lisans eğitimi almak oldukça prestijli görülmektedir. 150’den fazla ülkeden 40.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede uluslararası bir topluluğun parçası olarak kariyerinize katkıda bulunabilirsiniz.

Edinburgh'da yüksek lisans yapmak

Edinburg Napier Üniversitesi

Edinburg Napier, özellikle öğrencilerine sunduğu mezuniyet sonrası %95 lik bir dilimde istihdam olanaklarıyla öne çıkan oldukça nitelikli ve kapsamlı endüstriyel işbirlikleri olan prestijli bir üniversitedir. 110 ülkeden 3.500 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite özellikle sunduğu geniş araştırma olanaklarıyla Edinburg’da yüksek lisans eğitimi almak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Queen Margaret Üniversitesi

QMU, 1875 yılında kurulmuş oldukça köklü bir bilimsel ve tarihi geçmişe sahiptir. Teorik ve pratik eğitimlerin birlikte verilmesinin önemini vurgulayan misyonuyla QMU, öğrencilerine sağladığı staj olanakları ve endüstriyel işbirlikleriyle yapılan projelerde yer alma fırsatlarıyla öne çıkmaktadır. Özellikle sosyal bilimler alanında yapılan çalışmalar ile öne çıkan üniversite Edinburg’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen tüm dünyadan öğrenciler için öne çıkan bir seçenek olarak görülmektedir.

Siz de Edinburg’da yüksek lisans eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu