Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Evde Kalıp, Gelecek Güzel Günlerin Planlarını Şimdi Yapıyoruz!

Tüm dünyada ve ülkemizde etkileri görülen; global çapta önlemler alınmasına yol açan Koronavirüs, günlük hayat akışımızı yavaşlatırken gelecek planlarımıza dair de kaygıları beraberinde getirdi. Evde kalarak sosyal izolasyona dikkat ettiğimiz ve yakın zamanda bitmesi öngörülen bu günleri, fırsata çevirmek aslında bizim elimizde! Umutsuzluğa kapılmadan; kişisel anlamda gelişiminize katkı sağlayacak adımları evlerinizden de gerçekleştirebilir, hayallerinizi gerçekleştirmek için daha kendinden emin ve programlı ilerleyerek geleceğe dair belirsizliği azaltabilirsiniz.

İngiltere ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerindeki üniversitelerin, Eylül ayında yeni dönem kayıtlarına dair detaylı araştırma yapabilir, katılım ve başvuru şartlarını inceleyerek online koşullarda yurt dışı eğitim danışmanlık şirketinden alacağınız destekle size en uygun bölümlerin listesini oluşturabilirsiniz. Gelecek kaygısını azaltmak ve hayallere ulaşmak adına atılacak adımları sağlamlaştırmak için bu dönemde; okul, eğitim, kurs vb. araştırmalarla yepyeni kararlar alabilirsiniz.

Evde geçirilen sürede; İngilizce eğitimine ağırlık vererek online kurslara katılabilir, dil yeterliliğinizi geliştirebilirsiniz. Bu zorlu süreç içerisinde İngilizce seviyenizi geliştirmek; önümüzdeki yıl yurt dışında alacağınız eğitime daha kolay adapte olmanıza ve yurt dışındaki sosyal hayata daha rahat karışarak özgüveninizin de artmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca gezip görmek, keşfetmek ve yenilikleri tatmak istediğiniz tüm yerlerin listesini çıkarmak; bu süreci motivasyonla tamamlamanızı ve hayal gücünüzü geliştirmenizi sağlayacaktır. Evde kalıp kendinize yatırım yapmanızı destekleyecek önerileri, sizlere yol göstermesi adına bir araya getirdik; gelin birlikte göz atalım:

Hayallerinizi Ertelemeyin, Gitmek İstediğiniz Okula Karar Verin!


Biliyoruz şu anki süreç beraberinde bir belirsizliği de getirdi, belki endişeleriniz de arttı ya da planlarınızı bir süre ertelemeye karar verdiniz. Ancak güzel günlerin gelmesi ve hayatın normal akışına kavuşması da oldukça yakın. Bu nedenle evde kaldığınız bu süreçte hayallerinizi ertelemeden, yapmak istediğiniz şeyleri belirleyerek harekete geçebilirsiniz.

Eğer ki planlarınızda yurt dışında bir üniversite eğitimi, master programı ya da İngilizce dil eğitimine katılmak varsa bunu gerçekleştirmek için araştırma yapmaya şimdi başlayabilir, zihninizde planlarınızın netleşmesini sağlayabilirsiniz. Hangi ülke, okul ve branşın sizin için en ideal olacağına detaylı bir araştırma ile karar vererek ilk adımı atabilirsiniz. Evde geçirdiğiniz zamanı, eğitim fırsatlarını keşfederek değerlendirmek; önünüzdeki süreci daha kararlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Okul seçiminde kendi araştırmalarınızın yanı sıra yurt dışı eğitim alanında uzman bir danışmanlık şirketiyle online platformlardan görüşme sağlayarak en doğru kararı daha kolay bir şekilde verebilir, geleceğinizi sağlam temeller üzerinde şekillendirebilirsiniz.

Eylül Dönemi Başvuru ve Kayıt Şartlarını Detaylı Araştırın!

Önümüzdeki yılın yurt dışı eğitim programları için en erken kayıt dönemi, Eylül ayıyla birlikte başlayacak. Bu süreci kaçırmamak ve planlarınızı ertelememek için şimdi harekete geçerek gitmek istediğiniz belli başlı okulların duyurularını ve kayıt kabul prosedürlerini takip edebilirsiniz. Başvuru ve kayıt koşullarına dair yapacağınız ön araştırma, size alacağınız eğitim hakkında fikirler verirken okulun sizden talep edeceği İngilizce yeterlilik sınavlarına dair de bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Hangi sınavların geçerli olduğunu, dil yeterlilik puanlama sisteminin neleri kapsadığını öğrenerek evde geçirdiğiniz sürede; İngilizce seviyenizi geliştirmek için çalışmalara başlayabilirsiniz. Böylece gelecek yıla; hazırlıklı ve donanımlı başlama fırsatını yakalayabilirsiniz.

İngilizce Yeterliliğinizi Geliştirmek için Online Derslerden Faydalanın!

Koronavirüsle birlikte içerisine girdiğimiz sosyal izolasyon dönemini fırsata çevirmek, motivasyon kazanmak ve moralinizi yüksek tutmak adına dil eğitimine ağırlık verebilir, kişisel anlamda kendinize yeni yetkinlikler kazandırabilirsiniz. Zaman kavramının yavaşladığı ve evden eğitim ya da çalışma gibi bir döngünün oluştuğu bu günleri; online İngilizce dersleriyle en verimli şekilde geçirebilir, önümüzdeki süreçte geriye dönüp baktığınızda bu eğitimin faydalarını hayatınızın her alanında görebilirsiniz. Online canlı ders ve uygulamalara katılım göstermek sadece teorik açıdan değil, konuşma ve pratik yapma bakımından da gelişim göstermenizi sağlayacaktır. Hemen şimdi, online İngilizce eğitim dersleri, çeşitli online uygulamaları ve kelime haznenizi geliştirecek bazı aplikasyonları araştırarak kendiniz için verimli bir adım atabilirsiniz.

Farklı Kapılar Açacak Yurt Dışı Eğitim Fırsatlarını Keşfedin!

Yurt dışında üniversite, master, doktora ya da dil eğitimi almak için planlar yaparken öğrencilik süreniz boyunca bulunacağınız ülkedeki çeşitli kursları, eğitimleri, seminerleri vb. keşfederek özgeçmişinize yeni artılar ekleme fırsatını da yaratabilirsiniz. Okul eğitiminizin yanı sıra size hem sosyal hem de kişisel anlamda donanım kazandıracak farklı etkinliklerin de listesini hazırlayabilirsiniz. Böylece gelecek yıla; dolu dolu bir plan ve takvimle başlayabilir, motivasyon kazanabilirsiniz.

Seyahat Edeceğimiz Günler Yakında: Görmek İstediğiniz Ülkelerin Listesini Belirleyin!

Evde kalmanın hem kişilerin sağlığı hem de toplum yararı bakımından önemli olduğu bu süreç, elbet yakın zamanda sona erecek ve yeniden bolca nefes aldığınız, rahatlıkla seyahat ettiğiniz, yeni yerler keşfettiğiniz günler ufukta belirecek. Dışarda olmanın değerini bilerek yaşayacağınız gelecek günleri; keşfedilecek yepyeni rotalarla doldurmaya ne dersiniz? Hayal kurup, planlayıp, araştırarak görmek istediğiniz tüm yerlere doğru yola çıkmak için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Umudunuzu Kaybetmeyin; Gelecek Planlarınızı Oluşturarak Hayallerinize Doğru Adım Atın!


Son olarak umutsuzluğa kapılma fikrinden uzaklaşıp bu günlerin geride kalacağının farkına vararak hayal edip kurguladığınız tüm planların, gerçeğe dönüşmesi için sizlere sunduğumuz önerileri uygulayabilir, harekete geçebilirsiniz.

Yurt dışı eğitimine dair araştırma yaparken sizlere fikir verebilecek: “Dünyanın En iyi Üniversitelerinin Kapısını Açan; Hollanda’ya, Lisans Eğitimine Gidiyoruz!” başlıklı blog yazımıza da göz atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu