Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

Geleceğin Yol Haritasını Çizenlerin Okulu – Humber College

Ellili yıllardan sonra dünya çok hızlı değişmeye ve iş dünyasının ihtiyaçları gelişmeye başladı. Gençlerin mezun olduğu okullar sektördeki kalifiye çalışan eksiğini gidermekte güçlük çekiyordu.

Bunu fark eden Gordon Wragg, gerçek bir vizyoner olarak 1967’de beni kurmaya karar verdi. Kuruluşumla birlikte farklı pek çok sektörün ihtiyacı olan gençleri yetiştirmeye, farklı alanlar ve pozisyonlar için eğitmeye başladım. Ekonominin ve çalışma hayatının pek çok alanına fikirlerim, ideallerim mezunlarımla yayıldı.

Tahmin edersiniz ki kısa sürede tüm dünyada bilinen saygın bir kuruma dönüştüm. Elbette bunun için çok çalıştım ve farklı sektörlere uygun başarılı eğitim programları hazırladım. Dahası öğrencilerimle öyle güçlü ilişkiler kurdum ki mezun olsalar dahi beni unutmadılar ve sektör bağlantılarını benim için oluşturdular.

Mükemmeliyet, inovasyon, saygı, dahil olma, sürdürülebilirlik ve öğrenci odaklı olmak bu güçlü bağları kurmamı sağlayan temel değerlerim oldu. Ayrıca sunduğum seçkin lisans, sertifika, honours degree ve advanced diploma programları ile farklı profildeki öğrencilere hitap ettim, etmeye de devam ediyorum!

Peki, bu kadar farklı öğrencinin ilgisini yıllardır çekebiliyor olmamın sırrını bilmek ister misiniz?

Dijital işletme yönetimi, muhasebe, yaratıcı reklamcılık, film ve medya yapımcılığı, turizm yönetimi, pazarlama, tedarik zinciri yönetimi, endüstriyel tasarım, uluslararası işletme, moda yönetimi gibi ilgi çekici lisans programlarım var. Üç harika kampüse ve keyifli organizasyonlar düzenleyen dinamik öğrenci kulüplerine sahibim. Üstelik Toronto’dayım!

Dürüst olmak gerekirse; dünyanın farklı coğrafyalarından öğrencilerin ilgisini çekebiliyor olmamın daha pek çok nedeni var ama en önemlilerinden biraz daha bahsetmek istiyorum. Hadi size sırayla daha fazlasını anlatayım!

Lisans programlarım konusunda oldukça disiplinli ve sistematik bir yanım var. Teorik öğrenmeyi uygulamalarla desteklemeye ve hedefe yönelik en iyi yolu çizmeye kararlıyımdır. Böylece öğrencilerim 4 yıl boyunca çok şey öğrenir.

Kampüs hayatına gelirsek, öğrencilerimin ilk yıllarında bana ve çevrelerine daha hızlı alışması için mentor sistemi geliştirdim. Bu sistemle öğrencilerim kampüsün tadını hızlıca çıkarmaya başlar. Hatta daha ilk günden Humber Food Truck’ı keşfediyorlar.

Gelelim Toronto’da öğrenci olmaya, biliyorum bu konu hakkında uzun uzun konuşmamı istiyorsunuz!

Haklısınız bu şehirde anlatacak ve yaşayacak çok şey var!

Mesela öğrencilerim şehre ilk geldiklerinde küçük bir dünya turu atmış gibi oluyor çünkü nüfusun yarısından fazlası farklı ülkelerden gelen göçmenlerden oluşuyor. Bu kadar farklı kültürün bir araya gelmesi de sayısız etkinliğin, festivalin düzenlenmesini sağlıyor. Bu sayede öğrencilerim kampüs dışında da oldukça keyifli zaman geçirebiliyor. İsterlerse canlı gece hayatının bir parçası olabiliyor isterlerse de St. Lawrence Pazar’da alışveriş yaptıktan sonra CN Tower’ı gezebiliyorlar. X-Men hayranı olan öğrencilerim Casa Loma Kalesi’nde zaman geçirirken, meteor ve dinozorlara meraklı öğrencilerim ise Royal Ontario Müzesi’nde geçmişe yolculuk ediyor.

Şimdilik size anlatacaklarım bunlarla sınırlı ama değerli öğrencilerimden biri olursanız öğretmek için can attığım daha pek çok şey olacaktır. Siz de öğrencilerimin arasına katılmak isterseniz EDUKAS ile iletişime geçebilirsiniz. EDUKAS, bizi bir araya getirmek için tutku ve deneyimle çalışacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu