Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere’de Dil Eğitimi

Glasgow’da Yaz Okulu

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Glasgow, İskoçya’nın en büyük şehri, İngiltere’nin ise 3. Büyük kentidir. 15. Yüzyıldan itibaren şehre üniversite kurulmasıyla birlikte eğitime verilen önem günümüze kadar hızla arttı ve günümüzde Glasgow bir öğrenci şehri olarak anılmaktadır. Yalnızca Glasgow Üniversitesi gibi köklü okullar değil, Glasgow’da yaz okulu seçenekleri de tüm dünyadan öğrenciler tarafından değerlendirilmektedir. Her daim çok kültürlü yapısı, hoşgörülü yerli halkı ve sakinliği ile öne çıkan şehir Britanya’nın en fazla turist çeken merkezlerinden birisidir. Bu yazımızda Glasgow’da yaz okulu seçenekleriyle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Glasgow’da Dil Öğrenmek

İngiltere’de dil eğitimi dendiğinde yalnızca klasik olarak Londra gibi seçenekler dışında Britanya’ya bağlı muhteşem doğal güzellikleri ve sakinliğiyle Glasgow’da yaz okulu seçenekleri öne çıkmaktadır. İskoçya ve Britanya’nın en önemli öğrenci şehirlerinden biri olarak görülen Glasgow, tüm dünyadan lisans, yüksek lisans ya da dil eğitimi almak için gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Glasgow’da öğrenci olmak bu sebeple sınırsız bir sosyallik anlamına gelmektedir. Öğrenciler tüm dünyadan edinecekleri arkadaşları ile zengin bir kültürel çeşitlilik içerisinde dillerini geliştirebilir ve global bir bakış açısı ve dünya görüşüne sahip olabilirler.

Glasgow akademik alanda dünya çapında eğitim veren çok kaliteli eğitim kurumlarına sahiptir. Dil öğrenimi için tercih edilecek kurumlar özel kurumlar olduğu gibi Glasgow’da bulunan 4 ayrı üniversitenin kurumlarla iş birliği ile verdiği eğitimler de mevcuttur. Kurumların tamamı İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra Glasgow’daki deneyiminizden en verimli şekilde yararlanmanızı hedeflemektedir. Glasgow’da yaz okulu seçeneklerinin çoğu Accreditation UK programı kapsamında British Council tarafından akredite edilmekte ve dolayısıyla öğrencilerin dil öğrenme deneyimlerini olabilecek en mükemmel formuna getirmeye çalışmaktadırlar.

Glasgow’da yaz okulu seçeneklerine bakarken öğrencinin ihtiyacına, yaşına göre birçok seçenekle karşılabilirsiniz. Kurumlar öğrencinin talebine göre genel İngilizce, yoğunlaştırılmış iş İngilizcesi, IELTS – TOEFL gibi sınavlara hazırlık eğitimleri ya da İngiltere’de bir üniversiteye kabul almak için gerekli şartları sağlaması noktasında öğrencilerine destek olmaktadır. Yaz okulu ücretleri yine öğrencinin almak istediği eğitim seçeneğine göre farklılık gösterse de Londra gibi merkezi şehirlere göre oldukça düşük maliyetler söz konusudur. Bu durum Glasgow’da yaz okulunun sıklıkla tercih sebebi olmasını sağlamaktadır.

Glasgow’da yaz okulu tercih edecek öğrenciler için birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Öğrenciler diledikleri taktirde öğrenci yurtlarında kalabilmekte, ev – oda kiralayabilmekte ya da aile yanı konaklamayı tercih edebilmektedirler. Öğrenci yurtlarının tercih edilmesinin başlıca sebebi yurtların güvenliği ve konforudur. Fakat aile yanı konaklama seçeneği de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun iki temel sebebi ise öğrenci yurtlarına göre haftalık ve aylık ücretlerin daha uygun olması ve aile sıcaklığında ve günlük yaşamında yaşamak isteyen öğrencilere bu imkanı sağlamasıdır.

Siz de Glasgow’da yaz okulu hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımız ile ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu