Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

Glasgow’da Öğrenci Hayatı

İskoçya’nın en büyük, tüm Birleşik Krallığın ise 3. Büyük şehri olan Glasgow, Britanya’nın en büyük liman kentlerinden biridir ve binlerce yıllık tarihiyle her noktası başka güzellikle doludur. Tarihi dokularını koruyan kendine özgü mimarisi, turistik noktaları ve tabii ki muhteşem doğal güzellikleriyle tüm dünyada oldukça popülerdir.

Glaslow’un en önemli özelliklerinden biri ise eğitim merkezleridir. 15. Yüzyılda kurulan Glaslow Üniversite’sinin açtığı yol ile şehir Birleşik Krallığın en önemli eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Uluslararası öğrencilerin yoğunlukta olduğu şehirde öğrenciler için sosyal imkanlar oldukça fazladır. İngiltere’de üniversite okumak ya da İngiltere’de master yapmak isterseniz listenizin başına Glaslow kurumlarını yazmalısınız. Şehrin sahip olduğu zengin tarihsel dokuya eklenen kültürel çeşitlilik ile unutulmaz deneyimler kazanmanın yanında akademik araştırmalarda oldukça gelişmiş olması sebebiyle de eğitiminize yapacağınız yatırımda doğru kararı vermiş olacaksınız. Bu yazımızda sizin için Glasgow’da öğrenci olmanın avantajlarını derledik.

Kaliteli Eğitim

İskoç eğitim sistemi, teorinin yanında pratiğe oldukça önem verir. Dolayısıyla İngiltere’de lise okumak isteyen ya da İngiltere’de üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Eğitim kurumlarının tamamında, özellikle de yüksek öğretimde araştırma çalışmaları oldukça önemlidir. Uluslararası tanınırlığın getirdiği avantaj ile eğitim kurumlarının tamamı oldukça modern ve son teknolojik donanımlara sahiptir. Glasgow’un en büyük ve en eski üniversite Glasgow Üniversitersi 1451 yılında kurulmuştur. Araştırma odaklı eğitim veren üniversite Birleşik Krallık’ta yüksek lisans yapmak isteyenler için oldukça caziptir. Asırlara dayanan tecrübesi ve tüm dünyada sahip olduğu network imkanları ile mezunlarını alanlarında en iyi kurumlara yerleştirmektedir. 120’den farklı milletten uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Glasgow Üniversitesi, en son 2010 yılında Nobel Tıp Ödülüne layık görülmüştür.

Glasgow'da Kariyer İmkanı
Glasgow’da Kariyer

Kariyer İmkanları

İngiltere’de lise okumak isteyen ya da İngiltere üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler kariyer imkanları açısından oldukça sınırsız imkanlara sahip olacaktır. Bunun en temel sebeplerinden biri asırlar boyu kazanılan tecrübe ile tüm dünyada kabul görmüş eğitim kalitesidir. Eğitim kalitesi ve araştırma programlarının başarısı sebebiyle birçok dünya çapında kuruluş ile iş birliğinde bulunan kurumlar, araştırma projelerini öğrencileriyle yürüterek tecrübe kazanmalarını sağlamakta, pratiklerini güçlendirmekte ve prestijli kurumlar ile networklerini sağlamaktadırlar. Bir diğer sebep ise resmi dilin İngilizce olması sebebiyle ister lise düzeyinde ister lisans düzeyinde olsun akademik ve gündelik hayatta kullanacağınız İngilizcenin kusursuz olması sebebiyle başta İngiltere olmak üzere tüm dünyada başarılı kariyer imkanları yakalanacaktır.

Öğrenci Dostu Şehir

Glasgow’da öğrenci olmak tüm Birleşik Krallığın belki de en sıra dışı ve hareketli şehrini deneyimlemek anlamına gelmektedir. İster Glasgow liselerinde eğitim alın ister Glasgow Üniversitelerinde, eğitim hayatınız boyunca kültürden sanata, spordan eğlenceye, şehirde düzenlenen kişisel gelişim atölyelerine kadar bir dizi etkinliğe katılma şansınız olacaktır. Öyle ki Glasgow, her hafta şehrin farklı noktalarında ve farklı konseptlerde yapılan 130 müzik etkinliği ile UNESCO tarafından dünya müzik şehri seçilmiştir.

Sizler de İngiltere’de lise okumak ya da İngiltere üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız fakat daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa hemen iletişim formunu doldurarak ekibimiz ile ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Gözde Güler Aycan

Pazarlama ve Satış Müdürü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu