Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

Glasgow’da Yüksek Lisans Eğitimi

Dünyanın en iyi 100 üniversitesi içerisinde yer olan Glasgow, aynı zamanda 2018’de Yılın İskoç Üniversitesi unvanına sahip olmuştur. Özellikle İngiltere yüksek lisans seçeneğini değerlendirmek isteyen uluslararası öğrencilerin, Glasgow Üniversitesi’ni tercih etmeleri kesinlikle bir tesadüften ibaret değildir.

Glasgow Üniversitesi

Glasgow Üniversitesi, yabancı öğrenciler için harika bir lokasyon olmakla birlikte; İskoçya’nın başkenti olarak bilinir. Bünyesindeki öğrenciler için 600’den fazla program seçeneği sunan kurum, aynı zamanda her yıl 350’den fazla staj seçeneği ile uluslararası öğrencilerin akademik ve mesleki kariyerlerinde yardımcı olmayı hedefliyor. İstatistiklere göre Glasgow mezunlarının %95.9’u okuldan mezun oldukları andan itibaren ortalama 1 yıl içerisinde iş bulabiliyorlar.

İngiltere yüksek lisans eğitimi ile tüm dünyada nam salmış ülkelerden biri. İskoçya’da bulunan Glasgow Üniversitesi, yüksek lisans programlarında sergilediği eğitim ve öğretime olan yaklaşımıyla, öğrencilerine araştırma ortamları sağlama konusunda zengin bir imaj sergiliyor. Üniversitenin eğitim şeklinde öğrencilerin yenilikçi ve küresel bir tabanda uyum içinde çalışmaları oldukça önemli.  Glasgow Üniversitesi yüksek lisans eğitimi için uluslararası öğrencilerden lisans diploması notu en az 3.0 olan bir diploma şartı koşmakta.

Glasgow’da Yaşam

Etkileyici bir mimariye sahip olan Glasgow, kültürel zenginlikler açısından Avrupa’nın en seçkin şehirlerinden birisi olarak tanınır. Birleşik Krallık’ın en gelişmiş 4. şehri olan Glasgow’da yaşam, özellikle uluslararası öğrenciler için masalsı bir şekilde ilerleyecektir. Glasgow; Paris ve Berlin gibi popüler şehirler arasında yaşam masrafları en uygun ve en samimi yerli halka sahip bir şehir olarak 1. sırada yer almaktadır. Ayrıca, şehrin belirli bölgelerinde Salvador Dali, Monet ve Van Gogh gibi isimlere ait eserler, ücretsiz olarak sergilenir. İskoçya’nın geleneksel kelt dansları, sokakta her an karşınıza çıkabilecek etekli gaydacılar, ücretsiz galeri ve müzeler ile Glasgow’da yaşamak tüm imkanlarıyla uluslararası bir öğrenci için fazlasıyla tatmin edici olacaktır.

İngiltere yüksek lisans eğitimi seçeneklerinde Glasgow Üniversitesi, iyi bir lisans diploma notuna sahip uluslararası öğrencilerin başvuru yapabileceği bir üniversitedir. Üniversite, yabancı öğrencileri için çok çeşitli burs imkanları sunarak her zaman destekleyici bir eğitim kurumu olduğunu göstermeyi ihmal etmez. İskoçya yüksek lisans ücretleri diğer ülkelerdeki üniversitelerin master ücretlerine oranla çok daha hesaplı olup üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilir.

İskoçya yüksek lisans ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için online bilgi formumuzda yer alan iletişim bilgilerini tamamlayabilir ve  en kısa süre içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu