Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Hollanda'da Eğitim

Hollanda Üniversiteleri Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

Dünyanın en huzurlu ülkeleri sıralamasında daima en başlarda yer alan Hollanda üniversiteleri ile de her yıl yüzbinlerce ziyaretçi almaktadır. Hollanda üniversitelerinin büyük bir çoğunluğu, en başarılı eğitim kurumları arasında kendine yer bulmaktadır. Bu nedenle, Hollanda’da üniversite okumak sayısız gencin hayalleri arasındadır.

Hollanda’da üniversite okumak için gerekenler, çoğu kişinin aklında soru işaretlerine neden olur. Hollanda üniversitelerinde eğitim almak için sağlamanız gereken şartlar kısaca aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Lise diplomasına sahip olmak,
  • ILETS sınavından 6.0 veya daha üstü bir puan almak,
  • Öğrenci vizesi,
  • Notlarınızın bulunduğu transkript belgesi,
  • CV ve niyet mektubu,
  • Herhangi bir Hollanda üniversitesinden alınmış kabul mektubu,
  • Eğitim programının gerektirdiği ücreti yatırmış olduğunuzu kanıtlayan makbuz.

Hollanda üniversitelerinde eğitim almak için bu belgelere sahip olmak yeterlidir. Hollanda’da çoğu üniversite İngilizce eğitim veriyor olsa bile Almanca bilmek, eğitim kurumları tarafından daha kolay bir biçimde kabul almanızı sağlayacaktır. Eğer Hollanda üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız bu noktayı muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Hollanda’nın En Başarılı Üniversiteleri

Hollanda’da üniversite eğitimini tamamlamak isteyen gençler, Hollanda üniversiteleri sıralamasını merak etmektedir. Sosyal bilimler ve fen bilimlerinde sayısız başarıya imza atan Hollanda üniversitelerinin büyük kısmı, her yıl dünya çapındaki en iyi ilk 100 üniversite arasında yer alır.

University of Amsterdam

Amsterdam Üniversitesi, Hollanda’nın en iyi üniversitesi olarak bilinir. Bu üniversite, Avrupa’nın en iyi 17. üniversitesidir. Amsterdam üniversitesi, aynı zamanda dünyanın en iyi 56. üniversitesidir. 7 adet fakülteye sahip olan okul, Hollanda’da hukuk okumak ve Hollanda’da tıp okumak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Çünkü, bu üniversitenin mezunları denklik diplomalarını kolayca alabilmektedir. Sanat eğitimi almak isteyen öğrenciler de bu okulu tercihlerinin arasında muhakkak bulundurmalıdır.

HAS University of Applied Sciences

Hollanda üniversiteleri, uygulamalı bilimler alanında da kendini kanıtlamayı başarmıştır. Hollanda’nın en iyi uygulamalı bilimler okulu olan bu kurum, teori yerine pratik derslere ağırlık vermektedir. Bu sayede okul, her sene binlerce gencin iş bulmasını garantiler.

Leiden University

Eğitimin yanı sıra sunduğu sosyal olanaklarla Leiden üniversitesi gençlerin gözdesi olmaktadır. Hollanda’nın ilk üniversitesi olan bu okul, köklü geçmişi ile eşsiz bir eğitim olanağı sunmaktadır.

Utrecht Üniversitesi

Avrupa’nın en iyi 11. üniversitesi olan Utrecht, Hollanda’nın en köklü eğitim kurumlarından bir diğeridir. Beşeri bilimler, tıp ve diğer bilim alanlarında sayısız başarıya sahip olan okul, dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi arasındadır. Hollanda’da tıp veya hukuk okumak isteyen öğrencilerin tamamı, bu okulu seçenekleri arasında bulundurmalıdır.

Hollanda’da Üniversite Bursları

Hollanda üniversiteleri sayısız başarıya sahip olsa da ülkede Euro kullanılması gençleri kafasında soru işaretlerine neden olmaktadır. Ancak Hollanda üniversite bursları ile eğitiminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Her üniversite ve her bölümün öğrencilerine sağladığı burs olanakları farklı olsa da detaylı bilgi için Edukas ile iletişime geçebilir, Edukas sayesinde eşsiz bir üniversite deneyimi yaşayabilirsiniz!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu