Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Hollanda'da Eğitim

Hollanda Üniversiteleri: Hollanda’da En İyi 3 Üniversite

Hollanda, Avrupa’nın en gözde ülkeleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Mutlu insanların ülkesi olarak bilinen Hollanda, turistlerin göz bebeği konumundadır. Bu ülkeye gelen herkes, Hollanda’dan çok zor ayrıldığını dile getirmiştir. Yaşam standartlarının yüksek kalitede olması nedeniyle ülke, her yıl yüzbinlerce insanın yeni yuvası olmaktadır. Hollanda üniversiteleri de sıklıkla dünyanın her yerinden tercih edilmektedir.

Gençlerin sıklıkla gelmenin hayalini kurduğu Hollanda üniversiteleri, en nitelikli eğitim veren kurumlar arasında yer almaktadır. Üstelik Hollanda üniversitelerinde gençler sayısız imkana sahip olurlar. Sanat alanında sayısız farklı bölüme sahip olan Hollanda’da bulunan üniversiteleri, başarılarını her yıl farklı ödüllerle kanıtlamayı başarırlar. Hollanda üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler, istedikleri her işe kolaylıkla girebilirler ve nitelikli uzmanlar olarak mezun olurlar.

Hollanda’da üniversite eğitimi almak ve okumak istediğiniz alandaki en iyi üniversitelere uygun fiyat avantajıyla kayıt olmak için Edukas ile iletişime geçin! Geleceğiniz için en doğru kararı Edukas uzmanları ile verin!

Tilburg Üniversitesi

Hollanda üniversiteleri dendiğinde sahip olduğu yüksek itibar ile ön plana çıkan Tilburg Üniversitesi, her yıl binlerce gence eğitim olanağı sunmaktadır. Hollanda’nın en güzel şehirlerinden birinde olan üniversite, öğrencilere sosyal anlamda da gelişme imkanı sağlar.

Tilburg Üniversitesi, özellikle İşletme alanında büyük bir başarıya sahiptir. Tilburg Üniversitesi’nin Ekonomi ve İşletme Fakültesi, dünya çapında 6. sıradadır. Üniversite, yalnızca bu fakültesi ile değil, bünyesinde bulundurduğu her çalışma alanında sayısız ödüle layık görülmüştür.

Tilburg Üniversitesi’nde; Sanat, Sosyal Bilimler, Yönetim, Ekonomi ve Beşeri Bilimler, Hukuk olmak üzere birçok fakülte bulunmaktadır. Bu fakültelerin her biri teoriyle sınırlı kalmayan eğitim fırsatı sunmaktadır.

Twente Üniversitesi

1961 yılında kurulan Twente Üniversitesi, Hollanda üniversiteleri arasında öne çıkan bir diğer isimdir. Twente Üniversitesi’nin öğrencilerinin yaklaşık olarak %30’u farklı ülkelerden gelmektedir. Bu durum, Twente Üniversitesi’nin çok renkli bir yapıya sahip olmasını sağlamıştır. Uluslararası çapta bilinirliliğe sahip olan ve başarıları ile göz dolduran okul, sosyal imkanlar açısından oldukça gelişmiştir. Twente Üniversitesi’nde eğitim alabileceğiniz fakülteler kısaca şu şekilde sıralanabilir:

 • Elektrik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
 • Bilim ve Teknoloji
 • Davranış, Yönetim ve Sosyal Bilimler
 • Mühendislik Teknolojisi
 • Jeoloji Bilgi Bilimleri ve Yer Gözlem Fakültesi

The Hague Üniversitesi

Hollanda üniversiteleri arasındaki en iyi 3 eğitim kurumu hakkında bilgi verdiğimiz yazımızdaki son kurum, The Hague Üniversitesi. Hollanda ve Avrupa’nın en iyi uygulamalı bilimler üniversiteleri araştırdığınızda, karşınıza çıkan isin The Hague Üniversitesi olur.

Her yıl 20 binden fazla lisans öğrencisine ve 2 binden fazla yüksek lisans öğrencisine eğitim verilen kurum, Hollanda’nın en güzel şehirlerinden birinde yer alır. Bu üniversite bünyesinde eğitim alabileceğiniz alanlar ise kısaca şu şekilde sıralanır:

 • Beşeri Bilimler
 • Bilgisayar ve Matematik Bilimleri
 • Hukuk
 • Klinik Psikoloji
 • Sosyal Bilimler
 • Medya Uygulamaları ve Calışmaları
 • Kuramsal Bilimler
 • Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım
 • İşletme ve Yönetimi
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu