Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Hollanda'da Eğitim

Hollanda’da Üniversite Okumak : Hollanda Üniversiteleri Diploma ve Yaşam Maliyeti Avantajları

Hollanda yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok avantajı olan ve kariyer hayatları için fırsatları bünyesinde barındıran bir ülkedir. Dolayısıyla uluslararası öğrenci yoğunluğu oldukça fazladır.
Hollanda üniversiteleri İngilizceyi eğitim dili olarak benimsemeleri sebebiyle oldukça yoğun yabancı öğrenci hacmine ve nitelikle eğitim kadrolarına sahiptir.

Avrupa’daki birçok ülkeye nazaran sahip olduğu modern laboratuvarlarında birçok dünya çağında şirket AR-GE çalışmalarını sürdürmek için üniversite öğrencileriyle çalışmakta, sanatsal çalışmalar yine alanında dünyaca ünlü sanatçılar tarafından verilen eğitimlerle nitelikli sahnelerde sergilenmektedir.

Hollanda’da Üniversite Okumak

Hollanda üniversitelerinden mezun olan bir öğrenci yeterlilikleri sağladığı dilerse akademik hayatını Hollanda’da sürdürülebilir, bir başka Avrupa ülkesinden ya da Amerika’dan aldığı eğitimin kalitesi sebebiyle oldukça kolay kabul alabilir. Eğer iş hayatına atılmak isteniyorsa Hollanda üniversitelerinden mezun olmak yine oldukça avantajlıdır. Öncelikle lisans eğitimi boyunca staj vb faaliyetlerle yetiştirilen öğrenciler güçlü bir network ile mezun edilmektedir. Bunun yanında Hollanda ihracat ağı en kuvvetli ülkelerden biridir ve bünyesinde birçok uluslararası firmayı barındırmaktadır. Bu firmalar tercihlerini Hollanda üniversitelerinden mezun olan öğrencilerden yana kullanmaktadır. Ayrıca Hollanda hükümeti mezun olan öğrencilere 1 yıl oturum izni vermekte, bu 1 yıl içerisinde kişi isterse dilediği işte tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Düzenli bir işin bulunmasının ardından ise kalıcı oturum izni almak oldukça kolaydır.

Hollanda'da Üniversite Eğitimi
Hollanda’da Üniversite Eğitimi

Hollanda’nın güvenli, canlı, eğlenceli yaşam tarzı, güzel iklimi öğrenciler için yine oldukça cazibelidir. Tarihi ve kültürel güzellikleri ile de tüm dünyanın dikkatini çekmektedir.Ayrıca yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Konaklama masrafları okul yurtları ya da evlerde konuma göre de değişiklik gösterebilmekle beraber 400 Euro ila 700 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bu tutar küçük şehirlerde daha da azalacaktır. Ayrıca bir üniversite öğrencilerinin aylık yeme-içme, ulaşım, kültür-sanat faaliyetleri için harcayacağı tutar ortalama olarak 500 Eurodur. Bu tutar yarı-zamanlı çalışma sonucunda bile karşılanabilecektir. Dahası Hollanda üniversitelerinde okuyan öğrenciler, Hollanda’nın coğrafi konumu sebebiyle Avrupa’nın neredeyse tamamına kolay ulaşım imkanına sahiptirler.

Hollanda üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi için bilgi istek formumuzu doldurarak en kısa sürede sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu