Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Hollanda'da Yüksek Lisans Eğitimi

Hollanda’da Yüksek Lisans Eğitimi Fiyatları

Avrupa’nın merkezinde yer alan, Almanya ve Belçika’ya komşu olan Hollanda her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’nın en huzurlu ülkeleri arasında yer alan Hollanda, eğitim açısından çok gelişmiş olanaklara sahiptir. Dünya’nın en iyi 100 üniversitesi sıralamasından Hollanda üniversiteleri daima kendine yer bulmaktadır. Hollanda’da yüksek lisans ve lisans eğitimleri merak edilen bir konudur.

Lisans eğitiminin yanı sıra Hollanda’da yüksek lisans eğitimleri de gençler arasında oldukça popülerdir. Elbette bu popülaritenin nedeni, Hollanda’da yüksek lisans eğitiminin diğer ülkelere kıyasla daha nitelikli olmasıdır.

Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen gençlerin en fazla merak ettiği konu ise fiyatlardır. Hollanda yüksek lisans ücretleri, eğitim alınmak istenen kurum ve bölüme göre farklılık göstermektedir. Hollanda’da Euro para biriminin kullanılıyor olması gençleri maddi açından zorlamaktadır. Özellikle sıklıkla değişen kur fiyatları nedeniyle Hollanda’da yüksek lisansmaliyetleri hakkında net bir rakam mümkün değildir.

Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen gençler için en iyi çözümlerden biri, Hollanda yüksek lisans burs imkanlarını araştırmak olacaktır. Hollanda’da her üniversite farklı bilim dalları için çeşitli burs fırsatları sunmaktadır. Hollanda yüksek lisans çalışma izni ise gençlerin bir diğer çözüm yoludur. Hollanda’da bir üniversiteden yüksek lisans kabulü aldıktan sonra, çalışma izni alıp geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Hollanda’da yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüme en fazla burs miktarını veren okulları öğrenmek için Edukas ile iletişime geçip, eşsiz fırsatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz!

Hollanda Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri

Amsterdam Üniversitesi’nde Yüksek Lisans

Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen gençlerin ilk tercihi, Amsterdam Üniversitesi’dir. Bu üniversitenin sıklıkla tercih edilmesinin ilk sebebi, eğitim dilidir. Flemenkçe’nin yanı sıra İngilizce eğitim de sunan Amsterdam Üniversitesi, Dünya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üstelik Amsterdam Üniversitesi, tek bir bilim dalında değil neredeyse eğitim imkanı sunduğu her bölümde sayısız ödüle sahiptir.

Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasında daima ilk sıralarda yer alan bu okul, 80 master programına sahiptir. Fen bilimlerinden sosyal bilimlere uzanan geniş eğitim olanağı yelpazesinde, öğrenciler istedikleri her alan yüksek lisans yapma hakkına sahip olurlar. Hollanda’da yüksek lisans fırsatı sunulan Amsterdam Üniversitesi bölümleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Fen Bilimleri

Fizik, Kimya ve Biyoloji ana dallarının altındaki her alanda, Amsterdam Üniversitesi’nde yüksek lisans yapabilirsiniz. Üniversite bünyesinde tamamlanan çalışmalar, dünyanın birçok ülkesinde rehber olarak kullanılmaktadır.

Mühendislik

Teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak Mühendislik bölümlerinde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

İletişim Bilimleri

İletişim ve medya çalışmaları alanında birçok yüksek lisans bölümüne sahip olan üniversite, siyasal ve ikna edici iletişim alanlarında da eğitim görme olanağı sunmaktadır.

İktisadi ve İdari Bilimler

İşletme, Ekonomi ve Girişimcilik başta olmak üzere istediğiniz her alanda yüksek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Sanat ve Tasarım

Müzik, Resim, Heykel, Grafik ve Sanat Tarihi eğitim alabileceğiniz alanlardan sadece birkaçı!

Hukuk

Avrupa Özel Hukuku/ Avrupa Birliği Hukuku’nun yanı sıra Adli Bilimler gibi birçok olanda yüksek lisans yapabilirsiniz.

Sosyal Bilimler

Psikoloji, Sosyoloji ve Felsefe gibi ana dallarda, alanında uzman eğitmenlerden eğitim alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu