Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere’de Üniversite Okumanın Avantajları

İngiltere dünyanın eğitim için en sık tercih ettiği ülkelerden biri olarak dikkat çekmektedir. Bu yazımızda sizler için İngiltere’de üniversite okumak ve İngiltere’de üniversite okumanın avantajları hakkında en çok merak edilenleri madde madde sıraladık.

Köklü Eğitim Kurumları

İngiltere üniversitelerinin çoğunun tarihi yüzyıllara dayanmaktadır. Dolayısıyla İngiltere’de eğitim alabileceğiniz ortalama bir üniversite dahi dünya üniversite başarıları sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Bu okullarda dünyada çalışmaları ile damga vurmuş birçok bilim insanları eğitim almıştır. Bu su götürmez başarının en temel sebebi ise kuşkusuz araştırmaya yönelik eğitim sistemidir. İngiltere üniversitelerinin birçoğunda araştırma fonları oldukça yüksektir. Öğrenciler eğitimleri süresince araştırma projelerine katılmaları için teşvik edilmektedir. Ayrıca İngiltere’de üniversite okumak çok uluslu firmalarda ve devlet kurumlarında staj imkanını beraberinde getirmektedir. Bu interaktif eğitim sistemi ile eğitim sürecinin merkezindeki öğrenciler daha verimli bir öğrenme deneyimi elde edebilmekte ve hem akademik hayatlarına hem de iş hayatlarına daha deneyimli adım atabilmekteler.

Kısa Eğitim Süresi

İngiltere’de üniversite okumanın avantajları arasında kuşkusuz en önemlilerinden biri daha kısa eğitim süresidir. İngiltere’de lisans eğitim süresi 3 yıl iken yüksek lisans eğitimlerinin ise 1 yıllık bir eğitim süresi vardır. Türkiye ile kıyaslandığında 6 yılda tamamlanacak lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin tamamını İngiltere’de 4 yılda tamamlama şansı elde edilmektedir. Bu öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Çünkü öğrenciler hem rakiplerine kıyasla çok daha önce mezun olarak iş hayatına erken adım atabilmekte hem de normal eğitim süresinde yapılacak eğitim harcamaları ve yaşam maliyetleri daha az olmaktadır.

Kusursuz Dil Öğrenimi

İngilizce bilgisi günümüz dünyasında hem akademik camiada hem de iş hayatında olmazsa olmaz bir kriter olarak görülmektedir. Globalleşen dünyada işverenler çalışanlarından kusursuz bir İngilizce beklentisinde olmaktadır. Birçok nitelikli işte ise iş ilanları dahi İngilizce olarak yayımlanmaktadır. Bu sebeple yurtdışında eğitim sıklıkla tercih edilmektedir. İngiltere ise İngilizcenin anavatanı olarak bu tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. İngiltere’de üniversite okumanın avantajları arasında kuşkusuz kusursuz bir dil edimi vardır. İngiltere’de lisans eğitimi, yüksek lisans eğitimi alan ya da doktora yapan farketmeksizin eğitim alan bir öğrenci gerek alan bilgisinde gerekse gündelik hayatta İngilizce becerilerini üst düzeye çıkarabilmektedir. Bu bağlamda üniversitelerin çok farklı ilgi alanlarında öğrencilerine sunduğu öğrenci kulüpleri ve bu kulüplerin organize ettiği aktiviteler de öğrencilerin İngilizce gelişimini ve hatta farklı dillerde temel seviyelere ulaşmalarını sağlayabilmektedir.

İngiltere'de eğitim

Çokuluslu Network İmkanı

İngiltere’de üniversite okumak tüm dünyadan öğrencilerin tercih ettiği bir eğitim fırsatıdır. Dolayısıyla her yıl 150 farklı ülkeden öğrenciler İngiltere’de üniversite okumak için ülkeye gelmektedir. Bu durum kuşkusuz olarak zengin bir kültürel iklim yaratmaktadır. Farklı kültürlerle etkileşim içinde olarak öğrenciler hem kişisel olarak hem de akademik olarak uluslararası bir deneyimin parçası haline gelmektedir. Bu sayede İngiltere’de üniversite okumanın avantajları arasında ise günümüz dünyasının en önemli zenginliklerinden olan networklerini geliştirerek dünya vatandaşı olma şansı elde etmelerini de ekleyebiliriz.

Sizler de İngiltere’de üniversite okumak ve İngiltere’de üniversite okumanın avantajları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu