Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere Yaz Okulları

İngiltere En İyi Yaz Okulları

İngiltere en iyi yaz okulları araştırması hem Türkiye hem de diğer ülkeler tarafından sıkça araştırılan konulardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Eğitim kalitesi ile uluslararası alanda adını duyurmayı başarmış olan İngiltere’de neredeyse 70’e yakın yaz okulu kampları bulunmakta. Haliyle sayıca fazla olan bu okullar arasından seçim yapmak ve en başarılısını seçmek sizi biraz zorlayabilir. İngiltere yaz okulu programları ile uluslararası alanda eğitim rekabetinin sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Ülkenin yaz okulu programları kapsamında öğrencilere sunduğu avantajlar öncelikli olarak göze çarpmakta. İngiltere yaz okulu sisteminde temel aldığı değerler arasında; öğrencileri memnun etmek, üstün başarılı eğitimler sunmak, hem eğlendirmek hem yetiştirmek kavramları yer alıyor.

İngiltere yaz okulu programları, ülke dışında yaşayan gençlerin yaz mevsiminde hem İngiliz kültürünü öğrenebileceği hem de İngilizcelerini geliştirebileceği harika fırsatlardan biridir. Bilinenin aksine, yaz okulu kampları, dil okullarından biraz farklıdır. İngiltere yaz okulu programları, Haziran ayı ile Ağustos ayı arasında gerçekleşir ve ağırlıklı olarak dil öğrenmek yerine; geziler, etkinlikler, dil becerileri, İngiliz kültürü, çeşitli spor dalları ve sanatsal aktivitelerle dolu bir eğitim sürecini kapsar.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, İngiltere’de yaz okulu sayısı çok fazla olduğu için, sizlere kolaylık sağlamak adına İngiltere en iyi yaz okulları arasından ilk 5’i aşağıda açıkladık. Yazımızın içeriğinde sizlere vereceğimiz bu 5 okulu diğerlerinden ayıran özellikleri, öğrencilerin memnuniyet durumlarını, önerilerini kriter olarak baz alarak değerlendirdik.

İngiltere’de Bulunan En İyi 5 Yaz Okulu

Oxford Royale Academy (ORA)

İngiltere’nin önde gelen uluslararası yaz okullarından biridir ve yaz döneminde 13-18 yaş arası öğrencilere üniversite hazırlık programları, 8-12 yaş arası öğrencilere ise hem genel hem de akademik İngilizce programları sunar.  Okulun eğitimleri dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alan İngiliiz üniversiteleri Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Imperial College ve St Mary’s Boarding School kampüslerinde yapılmaktadır. Ayrıca ORA, İngiltere dışında İskoçya’daki University of St Andrew’s bünyesinde de eğitim olanağı sunmaktadır.

Summerfuel

Oxford Yaz Okulu, 1984’ten beri dünyanın en ünlü üniversitesinin kapılarını Summerfuel yaz okulu öğrencilerine açıyor. Burada yaz okulu kamplarına katılan öğrenciler, Oxford’un geleneklerini ve tarihini ilk elden deneyimleyerek bir Oxford öğrencisi olarak önde gelen akademisyenlere, üniversite kaynaklarına ve tesislerine erişim sağlarlar.

Embassy CES

İngiltere yaz okulu kapsamında karşımıza çıkan bir diğer başarılı okul ise; EmbassyCES’tir. Yaş aralığı 8-18 olanlar için uygun olan bu okul, ülkenin 17 farklı yerinde donanımlı kampüsler bulundurur. İngiltere’de yaz kamplarına katılmak isteyen öğrencilere 1. sınıf kalitede İngilizce dil eğitimi verir. Okul, bulundurduğu kampüs konumları, müfredatları, gezi rotaları, aktiviteleri, eğitmenlerin başarıları ile oldukça dikkat çekicidir.

Kings College

Kings College, yaz okulları tesisleri ile konforlu bir eğitim almak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Gerek derslikleri gerek konaklama adreslerinde elitliği tercih eden, güvenli konforlu olmasına özen gösteren öğrenciler için tasarlanan okul, prestijli kampüsleri ile pratik bilgi ve gelişim odaklı bir eğitim sistemini uygulamayı tercih eder. Kings College’in en sevilen özelliklerinden biri de sahip olduğu tüm kampüslerin yaz okuluna uygun destinasyonlarda bulunmasıdır.

Kaplan International

Kaplan International Dil Okulu, İngiltere’deki okullarında, 8-18 yaş arası öğrenciler için özel tasarlanmış müfredata sahip yabancı dil yaz kampları sunar. Kamplar, bu alandaki en zengin programa dahil olan aktivite ile gezilere sahiptir. Kaplan ile öğrencilerin her günü  birbirinden eğlenceli dil dersleri, aktiviteler ve geziler ile dolu dolu geçecek. Bunun dışında öğrencilere, serbest zamanlar da tanınmakta.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu