Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
GenelSeyahat

İngiltere Gezi Rehberi

İngiltere Britanya adası üzerinde bulunan ve Britanya adasının orta ve güney kısımlarını kaplayan aslında oldukça büyük bir topluluk olan Birleşik krallığın parçasıdır. Düz bir topografiye sahip olan ülkede geniş ovalar vardır ve bu sebepten ülkede tarım oldukça gelişmiştir. Fakat İngiltere ayrıca başlıca sanayi ülkelerinden birisidir. Hem tarım sektörünün hem de sanayinin oldukça işlek olduğu İngiltere’de yaşam koşulları oldukça kalitelidir. Refah seviyesi oldukça yüksek olan İngiltere ayrıca köklü tarihi sebebiyle tüm dünyadan ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Bu yazımızda sizler için güneş batmayan ülke olarak anılan İngiltere’de gezilecek yerlere dair merak edilenlere değineceğiz.

İngiltere’de gezilecek yerler denildiğinde kuşkusuz ilk akla gelen şehir İngiltere’nin başkenti de olan Londra’dır. Londra gerek iş dünyasının Avrupa’daki kalbi olmasından dolayı gerek önemli eğitim kurumları gerekse de köklü tarihi sebebiyle yılın her dönemi tüm dünyadan ziyaretçileri ağırlamaktadır. İngiltere’de turistik şehirlerin başında gelen Londra’da ise özellikle Oxford Street ve çevresi, Buckingham Palce, Tower Bridge ve Müzeler bölgesi mutlaka uğranması gereken turistik lokasyonlar arasındadır. Bunlar dışında ise Londra’da sıklıkla önemli futbol müsabakaları gerçekleşmekte ve bunlar turistik bir etkinlik olarak görülmektedir.

İngiltere’de gezilecek yerlerden bir diğeri ise Oxford’dur. Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi bir eğitim kurumu olmasının da ötesinde turistik bir lokasyon olarak görülmektedir. Bunun en temel sebeplerinden biri ise dünyaca ünlü Harry Potter serisinin önemli sahnelerinin çekildiği mekan olmasıdır. Bunun yanı sıra Cambridge ‘de bir o kadar önemli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Oxford ve Cambridge’e giderek üniversite hayatını yakından görebilir, İngiliz kültürünü yansıtan eğlence mekanlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

İngiltere Oxford
İngiltere Oxford

Direkt akla gelmese de Manchester ve Liverpool da kesinlikle futbol tutkunlarının İngiltere’de görmesi gereken yererin başında yer almaktadır. Her iki şehir de Premier Lig maçlarına ev sahipliği yapan ve futbol tutkusunu içinde yaşatan şehirler olarak görülmektedir. Dolayısıyla ilgilileri tarafından mutlaka ziyaret edilmelidir.

Daha çok deniz tatili isteyenler ise İngiltere’de gezilecek yerler listesinin başında Bournemouth ve Bristol gelmelidir. Her iki şehir de İngiltere’nin yazlık ve huzur dolu yeşili bol ve özellikle dil okulları için sıklıkla tercih edilen şehirleri olarak bilinmektedir.

Siz de İngiltere’de gezilecek yerler ve İngiltere’de yaşam koşulları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız hemen bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu