Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Yurtdışında Üniversite

İngiltere Üniversite Hayatı

İngiltere üniversiteleri, dünyanın dört bir yanından gelen bir milyondan fazla uluslararası öğrenci için onlarca yıl boyunca ideal bir hedef olmuştur. Üniversitelerin sunduğu binlerce dersle akademik mükemmellik ve kalite konusunda tartışmasız bir üne sahiptir. İngiltere’de eğitim almayı düşünmek için pek çok neden vardır. Bu nedenlerden bazıları yalnızca akademik olabilir, ancak İngiltere’de eğitim almayı düşünüyorsanız, yüksek kaliteli eğitime ek olarak, bu eşsiz deneyimlerden faydalanacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca, size sunulan eğitim seviyesine kıyasla İngiltere Üniversiteleri daha hesaplıdır. İngiltere’de neden eğitim görmeniz gerektiğini düşünüyorsanız işte bilmeniz gerekenler!

Üniversite Çeşitliliği Bulunur

Birleşik Krallık‘ta sayısız yüksek öğrenim kurumu vardır ve hemen hemen her birinin uluslararası öğrenciler için fırsatları vardır. Çeşitli farklı lisans ve yüksek lisans dereceleri arasından seçim yapabilir, ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir derece programı almak için kurslarınızı birleştirebilirsiniz. İngiltere’deki üniversiteler öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim sağlama konusunda zengin bir geçmişe ve geleneğe sahiptir. İngiltere, aynı yüksek kaliteli eğitime ulaşabileceğiniz sınırsız sayıda üniversiteye sahiptir.

Yüksek Becerilere Sahip Olunur

Günümüz dünya ekonomisinde, alanınızda başarılı olabilmek için belirli beceri ve niteliklere ihtiyacınız var. İşverenler, etkili, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri de dahil olmak üzere belirli beceri setlerine sahip yüksek kaliteli çalışanlar ister. Ayrıca İngilizceyi anadiliniz gibi kavramanızda önemlidir. İngilizceyi kendi ülkesinde öğrenmekten daha iyi bir yol var mıdır? Kendinizi içine çekebilir ve İngilizce dilinde yaşamayı, çalışmayı ve düşünmeyi öğrenebilirsiniz. İngiltere’de eğitim alırken alacağınız öğrenme deneyimi size ihtiyacınız olan becerileri kazandıracak bir deneyimdir. Okumaya, bağımsız düşünmeye, sorgulamaya ve analiz etmeye teşvik edilirsiniz.

Uluslararası Öğrenciler İçin Fırsatlar Sunar

Birleşik Krallık, eğitim kazanmak için seyahat etmek için en popüler ülkelerden biridir. İngiltere üniversiteleri uluslararası öğrencilerle çalışma konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir. Başka bir deyişle, deneyiminize başladığınız andan itibaren başarınız için yol boyunca destek görebilirsiniz. Birçok kurum, havaalanından yaşam alanınıza ulaşmanıza yardımcı olur ve hatta bazıları, orada bulunduğunuz ilk yıl için yaşam konaklamalarını garanti eder. Her üniversitenin İngiltere’de yaşama uyum sağlamanıza ve sizi diğer uluslararası öğrencilerle buluşturmanıza yardımcı olacak uluslararası bir öğrenci toplumu vardır.

Çalışma İzni Verilir

Günümüzde iş piyasasında rekabet her zamankinden daha zordur. Hayatta kalabilmek için üst düzey becerilerle donatılmış olmanız gerekir. Üstün kaliteli bir eğitime devam etmek dışında bunu başarmanın en iyi yolu nedir? En popüler eğitim yerlerinin aksine, İngiltere’deki üniversitelerde eğitim alırken çalışma izniniz olacaktır. Normal akademik yıl boyunca, haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışmanıza izin verilir. 20 saat part time çalışmaya ek olarak okul bittikten sonra 2 sene tam zamanlı çalışma ve oturma izni alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hem ekonomik hem de akademik olarak optimumu bulabilmek için bizimle iletişime geçebilir, fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu