Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

İngiltere Üniversiteleri

Günümüzde çoğu lise öğrencisinin ve ailesinin hayali yurtdışında kaliteli bir eğitim almak. Bu durumun pek çok sebebi var. Ülkemizdeki eğitim kalitesinin düşüklüğü ve iş imkanlarının sınırlı olması en yaygın sebepler arasında gösterilebilir. İngiltere, her yıl 500.000’den fazla uluslararası öğrencinin katıldığı yüksek öğrenim okumak için dünyanın en popüler destinasyonlarından biridir. İngiltere üniversiteleri dünyanın en iyileri arasındadır ve dünya sıralamasında sürekli iyi performans göstermektedir. Ayrıca dünya çapında yaptıkları araştırmalar ile de büyük üne sahiplerdir. İşte dünya sıralamasında başlarda yer alan meşhur İngiltere üniversiteleri!

En Başarılı İngiltere Üniversiteleri

University of Bristol

1876 yılında kurulan University of Bristol, QS World University Rankings’e göre dünyada 58. sıradadır. İngiltere’nin güneybatısındaki tarihi, canlı ve yeşil bir şehir olan Bristol’ün kalbinde yer almaktadır. Öğrencilere mezun olana kadar tüm akademik çalışmaları desteklemek için kişisel bir öğretmen veya danışman atanır. Böylece hiçbir zaman yalnız hissetmezsiniz. Üstelik Bristol, ilham verici kültürü, samimi ortamı ve bağımsız ruhu ile güneybatı İngiltere’nin en büyük şehridir. Burada harika bir öğrencilik yaşayabilirsiniz.

University of Edinburgh

Edinburgh Üniversitesi, dünyanın ve İngiltere üniversitelerinin en iyilerinden biridir, sürekli olarak dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alır. Girişimci ve disiplinler arası kültürü, dünyanın dört bir yanından öğrencileri ve personeli çekerek benzersiz bir Edinburgh deneyimi yaratır. Mükemmel tesislere erişim ile teşvik edici bir çalışma, öğrenme ve öğretme ortamı sağlar. Nobel Ödülü kazananlardan geleceğin kaşiflerine, öncülerine ve mucitlerine kadar dünyanın en iyileri buradan mezun olmuştur.

Newcastle University

İngiltere’deki üniversitelerden bir diğeri de Newcastle Üniversitesi’dir. Newcastle Üniversitesi, akademik mükemmellik, araştırma gücü ve mezun istihdam edilebilirliği açısından küresel bir üne sahip, üst düzey bir Russell Group kurumudur. Londra, Singapur ve Malezya’daki 135’ten fazla ülke ve kampüsten gelen öğrencilerle Newcastle, gerçek anlamda uluslararası bir üniversitedir.

University of Sheffield

University of Sheffield, mükemmellik konusunda küresel bir üne sahip lider bir araştırma üniversitesidir. Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer alan ve prestijli Russell Group’un bir üyesi olan Sheffield, Birleşik Krallık’ın kalbindeki canlı ve misafirperver bir şehirde birinci sınıf bir eğitim sunmaktadır.

University of Southampton

Southampton Üniversitesi, İngiltere’nin güney kıyısında, Southampton şehrinde yer almaktadır. Russell Group ve Worldwide Universities Network’ün kurucu üyesidir ve şu anda 140’tan fazla farklı ülkeden kayıtlı yaklaşık 25.000 öğrenciye sahiptir. Özel bir uluslararası öğrenci destek servisi ve İngilizce dil eğitim birimi ile çeşitli sosyal yardım ağları bulunmaktadır.

İngiltere’de üniversite okumak için size en uygun okulu arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, doğru yol haritanızı çizebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu