Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere Yüksek Lisans : İngiltere Üniversiteleri Burs Programları

Yurtdışı eğitimi almayı düşünenler için en popüler eğitim rotalarından biri İngiltere’dir. Bunun en temel sebeplerinden biri İngiltere üniversitelerinin dünya çapında üne sahip üst seviye eğitim olanaklarıdır. Bu sebeple dünyanın her yerinden öğrenciler kariyerlerini zirveye taşımak için İngiltere üniversitelerini tercih etmektedir. Ayrıca İngiltere üniversiteleri dünyanın geri kalanına göre daha hızlı ve kaliteli eğitim imkanı sunmaktadır. Lisans eğitimlerinin genellikle 3 yılda tamamladığı İngiltere’de, yüksek lisans eğitimleri ise genellikle 1 yılda tamamlanmaktadır. Bu öğrencilere zaman kazandırmakla birlikte maddi olarak da daha avantajlı olmalarını sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra İngiltere üniversiteleri her zaman öğrencilerine en iyi iş imkanlarını vaat eder. Bunun en temel sebebi dünya çapındaki her firmanın İngiltere üniversitelerinin diplomasını oldukça prestijli kabul etmesidir. Bunun yanı sıra İngiltere’de lisans eğitimi ya da İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alan bir öğrenci İngilizcenin ana vatanında yaşayarak alanında kusursuz bir dil bilgisine sahip olacaktır.

Bu yazımızda sizler için tüm avantajlarıyla İngiltere’de yüksek lisans burs programlarını derledik.

Jean Monnet Burs Programı

Jean Monnet Burs Programı, Türkiye’nin Avrupa Birliğine tam üyeliği sürecinde özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından özel sektöre, sivil toplum örgütlerinden üniversitelere kadar kişileri uzmanlaştırmak için Türkiye ile Avrupa Komisyonu arasında imzalanan bir anlaşma çerçevesinde Jean Monnet Burs Programı oluşturulmuştur. 1990’dan beri 2000’in üzerinde kişiye sağlanan burs programında amaç AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi kişi sayısının arttırılması ve gerekli idari kapasitenin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Burs kapsamında okul ücreti, yaşam giderleri, vize, pasaport giderleri, sağlık sigortası gibi giderler karşılanmaktadır.

Avrupa Birliğinden ayrılmış olmasına rağmen bursiyerlere ev sahipliği yapmaya devam edeceğini açıklayan İngiltere, İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için oldukça avantajlı bir program sunmaktadır.

YLSY MEB Bursu

Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla 1416 sayılı Ecnebi Memleketlere Gönderilecek Talebe Hakkında Kanuna dayalı olarak verilmektedir. Bu kapsamda her yıl yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek üzere yurtdışına 750 öğrenci gönderilmektedir.

Burs kapsamında öğrencilere ülkelere göre değişmek üzere yaşam giderleri, eğitim masrafları, vize-pasaport giderleri, sağlık sigortası gibi kalemlerin tamamı karşılanmaktadır. Eğitim dönüşü kadrolarının hazır olduğu bursiyerler hemen işe başlayabilmekte, yurtdışında kaldıkları sürenin 2 katı kadar da zorunlu hizmet süreleri bulunmaktadır.

İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için oldukça avantajlı bir program olan YLSY, hem maliyetsiz şekilde eğitim almayı hem de eğitim sonrası kesin iş garantisi vermesiyle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İngiltere’de yüksek lisans yapmak için bahsettiğimiz genel burslar dışında neredeyse her üniversitenin her yıl açtığı burs programları mevcuttur. Bu programlardan yararlanabilmek için her yıl başvuru süreci üniversitelerin internet sitesinden takip edilebilmektedir.

Siz de İngiltere’de yüksek lisans eğitimi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz hemen bilgi-iletişim formumuzu doldurarak ücretsiz bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu