Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere Üniversiteleri : İngiltere’de Lisans Diploma Avantajları

İngiltere üniversitelerinde eğitimi almak çoğu ülkeden daha prestijli olarak değerlendirilmektedir. Bunun en temel sebebi ise tabii ki uluslararası öğrenci çeşitliliğidir. Dünyanın birçok noktasından öğrenciler üniversite eğitimi için İngiltere’yi tercih ederek gerek ileride sahip olacakları mesleki gelişimleri için alanında en tanınan hocalardan eğitim alabilmekte gerekse uluslararası network geliştirerek dünyanın her yerinde kariyer fırsatları yakalayabilmektedirler.

İngiltere üniversitelerinde akademik yıl genellikle Eylül- Ekim ayında başlamakta ve Ocak başlangıçlı programlarda bulunmaktadır. Ülkemizden farklı olarak ise üç dönemli eğitim sistemini benimsemişlerdir. Bu üç dönemin her biri on-on dört hafta uzunluğuna sahiptir. Noel ve Paskalya tatilleriyle beraber uzun tatil dönemleri vardır.

İngiltere üniversiteleri genellikle 3 yıllık bir eğitim süresine sahiptir. Fakat bu süre tıp, diş hekimliği ya da mimarlık gibi bölümlerde uzayabilmektedir. Ayrıca genellikle bölüm derslerine geçilmeden önce 1 yıllık bir hazırlık sınıfı ya da onların adlandırdığı gibi “foundaditon course” bulunmaktadır. Bu hazırlık sınıfı uluslararası öğrencilerin dil seviyelerini güçlendirmeyi amaçlamakla birlikte bir nevi üniversiteye adaptasyonlarını sağlama görevi de görmektedir. Eğer ki hazırlık sınıfını atlamak istiyorsanız IELTS sınavından genellikle 6.0 puan istemektedir.

İngiltere üniversiteleri kabulleri için ise lise diploma notunuz ve lise hayatınız boyunca edindiğiniz notlar önemlidir. Bunun dışında A level derecelere eş değer olarak kabul edilen uluslararası geçerlilikte olan SAT, Abitur, Matura, Maturita gibi sınavların sonuçları da kabul almak için kullanılabilmektedir.

İngiltere'de Üniversite Eğitimi
İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere’de Lisans Diploması Ne Kazandırır?

İngiltere üniversiteleri öncelikle devlet tarafından en çok yatırımın yapıldığı kurumların başında gelmektedir. Gerek fen bilimleri, gerek sosyal bilimler, gerekse çeşitli sanat eğitimlerinde dünyanın en iyisi olmak için çalışmalar yapılmaktadır. Tam da bu sebepten Oxford, Cambridge gibi dünyanın en prestijli okullarına sahip olan İngiltere, dünya sıralamasında ilk 10’da bulunan okulların 6 ‘sını bünyesinde bulundurmaktadır.

İngiltere üniversiteleri sahip oldukları geniş uluslararası işbirlikleriyle öğrencilerine geniş staj olanakları ve mezun olduklarına dünyanın en prestijli şirketlerinde çalışma imkanı sunmaktadır. Dolayısıyla İngiltere’de üniversite okumak kariyeriniz için atacağınız en büyük adımlardan biridir.

İngiltere üniversiteleri genellikle 3 yıllık bir sürede tamamlandığı için kariyerinize daha hızlı bir başlangıç yapmanıza olanak sunacaktır.

İngiltere üniversitelerinde okumuş olmak demek neredeyse native yani anadil seviyesine kadar İngilizce bilginiz olması demektir. Artık evrensel bilim ve iş dili olan İngilizceyi özellikle alanınıza dair terimleriyle dahi kusursuz bir şekilde edinmiş olmak demek dünyanın her yerinde iş fırsatlarını önünüze serecektir.

İngiltere’de Üniversite Okumak

İngiltere üniversiteleri eğitiminin en önemli kıstaslarından biri de sosyal ve girişimci bireyler yetiştirmektir. Dolayısıyla sizden beklenen yalnızca derslerinizde başarılı olmanız değil, sosyal yönünüzün kuvvetli olması, takım çalışmalarına yatkın olmanız ve girişimci olmanızdır. Tam da bu sebepten gerek üniversitenin öğrencilerine sağladığı her daldan kulüpler ile kendinizi spor ya da çeşitli sanat dallarında geliştirebilir ya da uluslararası yarışmalarda projeler ortaya koyarak alanınızda tanınırlığınızı artırabilirsiniz. İngiltere üniversite eğitiminin sizden talep edeceği tam olarak budur.

Kariyerinizde ve hayatınızda sizi en ileriye taşıyacak bu eşsiz üniversite deneyimi hakkında daha fazla bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçerek uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu