Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de Lise Okumak : Manchester’da Öğrenci Hayatı

İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan Manchester Londra ve Edinburg’ten sonra en popüler 3. Şehir olarak değerlendirilir. Ülkenin en iyi üniversitelerine sahip olmasının yanı sıra Londra’ya oldukça yakın bir mesafede yer alması, kültürel ve sosyal etkinlikleri, çok kültürlü yapısı ile özellikle uluslararası eğitim merkezi haline gelmiştir.

Manchester sanayi şehri olması dolayısıyla oldukça gelişmiştir. Yalnızca iş dünyası tarafından değil kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile de tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Uluslararası öğrencilerin İngiltere üniversiteleri arasından Manchester’da lisans eğitimi ya da Manchester’da lise okumak istemelerinin en temel sebeplerinden biri kuşkusuz Londra kadar gelişmiş olan şehrin Londra’dan çok daha ucuz yaşam maliyetleri olmasıdır.

Gelişmiş imkanları ile Manchester, uluslararası kabul görmüş eğitim kalitesi, ister lise ister yüksek öğretim olsun desteklenen akademik kariyer fırsatları, global firmaların merkezlerinde sunulan staj imkanlarına erişim imkanı sağlaması ile uluslararası öğrenciler için hem eğitim fırsatları hem de mezun olduktan sonra iş imkanlarıyla gözde bir kariyer şehri olarak nitelendirilmektedir.

Manchester’da Öğrenci Olmak

Öğrenci şehri olarak Manchester, konaklama seçenekleri ile öğrencilerin isteklerine göre çeşitli seçenekler sunmaktadır. Dilerseniz Manchester’da lise okumak için gelen uluslararası öğrenciler için hazırlanan yurtlarda konaklayabilir, dilerseniz seçeceğiniz üniversitenin konaklama seçeneklerini değerlendirebilir dilerseniz de öğrencilere uygun evlerde senelik anlaşmalar ile konaklayabilirsiniz.

İngiltere’de lise okumak ya da İngiltere üniversitelerinde eğitim almak isterseniz Manchester ulaşım imkanları olarak da seçiminizi etkileyecektir. Manchester’da oldukça etkin ve gelişmiş bir ulaşım ağı vardır. Özellikle tramvay ağının oldukça yoğun olduğu şehirde “Day Saver” isimli bilerlerle otobüs, tramvay ve trenlerin tamamından yararlanılabilmektedir. Özellikle keşfetmeyi seven öğrenciler için Manchester muhteşem bir tercih olacaktır.

Sizler de İngiltere’de lise okumak ya da İngiltere üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız fakat daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa hemen iletişim formunu doldurarak ekibimiz ile ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu