Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

İngiltere’de Okumak: İngiltere Üniversiteleri Fiyatları

İngiltere’de okumak isterken bir yandan İngiltere üniversiteleri fiyatlarını araştırmamak elbette olmaz. Dünya üzerinde eğitim kalitesi bakımından en üst noktada olan İngiltere üniversiteleri fiyatları, size yüksek maliyetli gibi görünse de; aslında çoğu ülkeye göre çok daha makuldür. Peki, yüksek yaşam standartlarına sahip olan ülkede üniversite okumak, okul ücretlerini karşılamak zor mu? İngiltere üniversiteleri fiyatları çok mu yüksek? Yazımızın devamında bu soruları sizler için cevaplandırdık.

İngiltere Üniversiteleri Fiyatları

İngiltere üniversiteleri fiyatları, ülkede verilen eğitim, bu eğitimin ve eğitmenlerin kalitesi, sosyal imkanlar, okulun özellikleri, mimari yapısı, konumu gibi konularda ücretler değişkenlik gösterebilir. Yine de merakınızı gidermek adına ortalama maliyetlerden bahsedecek olursak:

  • İngiltere Lisans eğitiminin yıllık ortalama masrafı 12.000 Sterlin
  • İngiltere Yüksek Lisans eğitiminin yıllık ortalama masrafı 18.000 Sterlin

İngiltere’de bir üniversitenin size uygun olup olmadığını belirlemek için, akademik özgeçmişiniz, referanslarınız, başarılarınız gibi etkenlerin yanı sıra işin maddi boyutunu da uyumlu hale getirmek önemli bir konu. Özellikle yurt dışında üniversite okumayı düşünen Türk vatandaşı öğrenciler işin maddiyat kısmını da iyice araştırmalı diyebiliriz. İngiltere üniversiteleri fiyatları haricinde; yeme içme, barınma, ulaşım gibi maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız. İngiltere’deki birçok uluslararası üniversite öğrencisi, eğitim ücreti için yıllık 10.000 Sterlin ve üzeri ücret öder. Bu, bazı durumlarda okulunuzun anlaşması vs. gibi değişiklik gösterebilir.

İngiltere’de Eğitim Konusunda Mali Destek

Aslında şöyle bir de var, İngiltere’de yabancı bir öğrenci olarak pek çok farklı kaynak ve yerden mali destek alabilmeniz mümkün.Ülkede uluslararası öğrencilere yönelik bir dizi burs ve hibe imkanları yer alır. Detaylı bir araştırma sonucunda muhakkak kendinize en uygun destek seçimini bulabileceğinizi düşünüyoruz. Birleşik Krallık’ta üniversite okuyan 20.000’in üzerinde uluslararası öğrenci mali destek alır. Bu destek, öğrencilerin akademik durumlarına ve başarılarına göre farklılık gösterir.

İngiltere üniversiteleri fiyatları konusu sizi endişelendirmesin. Ülkede yabanı öğrenciler için oluşturulmuş, burs seçeneklerini gösteren bazı web sitelerini sizinle aşağıda paylaşıyoruz;

Yukarıda belirtmiş olduğumuz web siteleri, yabancı öğrenciler için sayısız burs seçeneği barındırır. Burslar; sınav yapılarak, ihtiyaç doğrultusunda veya bölümünüze bağlı olarak verilebilir.

İngiltere’de okumak istiyor fakat İngiltere üniversiteleri fiyatları konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız; mail veya telefon yoluyla bizlere ulaşabilir ya da isterseniz iletişim formumuzu doldurarak en kısa sürede sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu