Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

İngiltere’de Okumak: İngiltere’de Dil Okulu Fiyatları

Dünya üzerinde evrensel bir dil olan İngilizce, hemen hemen herkesin bilmek zorunda kaldığı yabancı dil olarak biliniyor. Okullardan işverenlere artık çoğu kurum İngilizce bilmeyi zorunlu tutuyor. Hal böyle olunca, ülke fark etmeksizin dünyadaki tüm insanlar İngilizce öğrenme yarışında. Bu dili öğrenmek için gidilebilecek en mantıklı ülke ise İngiltere. Özellikle British İngilizcesi aksanına sahip olmak isteyen kişiler dil öğrenmek için Birleşik Krallık’ı tercih etmekte.

Birleşik Krallık’ta İngilizce öğrenmek isteyen ve okul araştıran yabancı öğrencilerin neredeyse tamamı, İngiltere’de dil okulu fiyatları konusunu araştırıyor. Ülkede bulunan onlarca dil okulu arasından bütçenize en uygun olanını bulmak istemeniz elbette normal. İngiltere, bünyesinde bulundurduğu dil okullarının maliyetini yabancı öğrencileri düşünerek diğer ülkelere oranla çok daha uygun tutuyor.

İngiltere Dil Okulu Fiyatları

İngiltere dil okulu fiyatları alacağınız kurs ve ders içeriğine göre değişim gösterir. Örneğin, İngiltere’nin en pahalı bölgelerinden biri olan Londra’da bir dil okuluna gitmek, ülkenin diğer şehirlerine oranla çok daha maliyetli olacaktır ama buna oranla öğrencinin sosyalleşmesi de diğer şehirlere göre çok daha yüksektir. Bununla birlikte, İngilizceyi hangi amaçla öğreneceğiniz de okul maliyetlerinde rol oynar. Mesela, iş İngilizcesi mi öğrenmek istiyorsunuz ya da genel İngilizce eğitimi mi almayı düşünüyorsunuz? Genel ve Akademik İngilizcede öğrenmek istiyor olabilirsiniz.

Belki de sınavlara hazırlık amaçlı dilinizi geliştirmeyi planlıyorsunuz… İşte tüm bunlar İngiltere’de dil okulu fiyatları üzerinde etkili olan faktörlerdir. Okul fiyatları tüm bunlardan ziyade; ders saatine göre de değişiklik gösterir. Örneğin; yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri, standart dersler ve yarı-yoğun bir sistem şeklinde eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Doğal olarak bu yöntemler bazında da ücretlerde farklılıklar ortaya çıkacaktır. Ayrıca kayıt yaptıracağınız süre, dönem ve tarih de bu süreçlerde önemlidir.

Dil Okulu Fiyatlarında Etkili Faktörler

Bununla birlikte İngiltere’de dil okulu fiyatları hesaplanırken etkili tüm faktörler şunlardır:

  • Kayıt Ücreti
  • Eğitim Ücreti
  • Konaklama Ücreti
  • Sağlık Sigortası
  • Sezon Ek Ücretleri (Yaz Dönemi için)
  • Havaalanı Karşılama Ücreti

Tüm bunların dışında şöyle bir seçeneğiniz daha bulunuyor. İngiltere’de dil okulu fiyatları kısa zamanlı düşünüldüğünde, uzun vadeli programlara göre daha yüksek olabilir.  Dilerseniz ve zamanınız da varsa; dil okuluna uzun dönem kaydı yaptırdığınız taktirde  ekstra indirim ve promosyon alma imkanınız oldukça yüksek. Bu sayede eğitim ücretine, %20 – 30 oranında daha az bütçe ayırma şansına sahip olabilirsiniz.

Size en uygun dil okulunu bulmak ve İngiltere’de dil okulu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi vermemizi istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir, bilgi istek formumuzu doldurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu