Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Okumak

İngiltere’de Okumak: İngiltere’de Yaz Okulu Fiyatları

İngiltere’de yaz okulu fiyatları, öğrencinin gitmek istediği yaz kamplarına göre değişiklik gösterir. Fiyatların artması veya azalması; şehir, okul yapısı, eğitim kalitesi, konaklama, yeme içme, sosyal imkanlar ve eğitim süresine göre değişkenlik gösterir. İngiltere’de yaz okulları Haziran ve Eylül aylarını kapsar. İngiltere’de yaz okulu fiyatları paket fiyatlar olarak sunulur. Bu paket fiyatlara dahil olan imkanlar genellikle; kurs ücreti, kayıt ücreti, konaklama, havaalanı karşılaması, etkinlikler, geziler, eğitim materyalleri ve kursun bitiminde alınacak olan sertifikalardır.

İngiltere’de yaz okulu fiyatları, Pound(Sterlin) üzerinden değerlendirilir. Bu fiyatlar çoğu zaman okulun tarihine ve popülaritesine bağlı olarak yükseklik gösterir. Öğrencilerin hafta boyunca alacakları dersler ve bu derslerin türü de fiyatlar üzerinde etkilidir. Mesela bazı yaz okulları akademik amaçlı yapılırken; bazıları ise spor ve sanat dalları üzerine eğitim verir. Bu farklılıklar da İngiltere’de yaz okulu fiyatları üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir.

İngiltere’de yaz okulu fiyatlarına çoğu zaman konaklamalar da dahil edilir. Bu durum tabii ki öğrenci ve velisinin isteğine bağlı bir durumdur. Birleşik Krallık, yaz okulu kapsamında eğitim almak hem eğitim kalitesi açısından hem de maliyet açısından en uygun tercihtir. Çoğu kişi İngiltere’yi en pahalı ülke olarak düşünse de; İngiltere özellikle öğrenciler için gayet uygun fiyatlandırmalar yapmaktadır.

İngiltere’de Yaz okulu Fiyatları Kapsamında Bulunanlar

İngiltere’de yaz okulu fiyatları kapsamında ücrete dahil olan imkanlar ise şöyle:

  • İngilizce dil eğitimi,
  • Aile yanı veya kampüste odalarda konaklama (2-6 kişilik),
  • Yeme- içme (öğünler dahil),
  • Sportif aktiviteler ve kültürel şehir gezileri,
  • Ders materyalleri, sertifika, sınavlar

İngiltere’de yaz okulu kampları boyunca fiyata dahil olmayanlar ise; ulaşım masrafları, vize, pasaport, sağlı sigortası, harçlık gibi masraflardır. Yukarıda belirttiğimiz maddeler çoğunlukla geçerli bilgileri içerir. Fakat yine de dediğimiz gibi fiyatlar ve imkanlar okuldan okula göre değişkenlik gösterebilir. Son olarak, İngiltere zaman zaman yaz okulları kapsamında fiyatlarda indirimlere ve promosyonlara gidebilir. Yapılan bu indirimleri takip ederek bütçenize en uygun yaz okulu kamplarını bulabilmeniz mümkün.

İndirim zamanları ve promosyonları öğrenmek için ve İngiltere’de yaz okulu fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için, dilerseniz sizlere danışmanlık verebiliriz. İletişim formumuzu doldurarak en kısa sürede size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu