İngiltere’de Okumak: Vize Süreci

İngiltere’de okumak isteyen uluslararası öğrencilerin zorlandığı konuların başında vize işlemleri gelmekte. Bilindiği üzere, vize başvuru işlemleri biraz uğraştırıcı biraz da sancılı geçebiliyor. Farz edelim İngiltere’de uzun süreli bir eğitim alacaksınız peki vize sürecide sizi neler bekliyor. İşte İngiltere öğrenci vizesi hakkında merak edilenler!

Öncelikle İngiltere öğrenci vizesine başvurmak istiyor ve gerekli evrakları bilemiyorsanız aşağıda belirttiğimiz listeye bir göz atabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de uzun süreli eğitim almayı planlayan (dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans) eğitimi almak üzere gidecek olan öğrencileri yakından ilgilendiren bir konudur. İngiltere öğrenci vizesi 2 farklı bölümde incelenebilir. Bunlardan ilki;

Bu vize türü, İngiltere Dil Okulu öğrenci vizesidir. Bu vize türü için İngilizce düzeyi şartı aranmaz. Student Visitor Visa, 11 ay ile 6 ay süresince verilir. Student Visitor Visa türüne sahip olan öğrenciler İngiltere’de çalışma hakkına sahip olamazlar. Vize süresinin dolması ile bu vize türünün uzatılması söz konusu değildir.

Bu uzun dönem vize türü İngiltere Üniversite vizesi olarak geçer. Kişinin, Tier 4 General Student Visa alabilmesi için minimum Intermediate (IELTS 4.0) seviyesinde İngilizce bilmesi gerekir. Aynı zamanda öğrencinin ingilizce seviyesi uluslararası geçerliliği olan bir sınav belgesi (IELTS, PTE) ile kanıtlanmalıdır.  Bu vize türüne sahip olan lisans ve yüksek lisans öğrencileri haftada 20 saati geçmemek üzere part time olarak iş yerlerinde çalışabilirler. Ayrıca Tier 4 General Visa ile yabancı öğrenciler, vizenin son ermesi itibariyle vizelerine uzatabilirler.

Yabancı Öğrenciler için İngiltere’de Vize Süreci

Yabancı öğrenciler için İngiltere’de vize süreci kapsamında bilmeniz gerekenler ise şöyle:

İngiltere öğrenci vizesi, herhangi bir aksilik yaşanmadığı taktirde maksimum 3 hafta içerisinde sonuçlanır. Bu aşamada başvuracağınız vize türünün size uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Sizden istenilen bilgi ve belgeleri eksiksiz tamamlamanız dahilinde, başvuracağınız İngiltere öğrenci vizesi talebinizde hiçbir sorun yaşamazsınız.

İngiltere’de okumak istiyor fakat vize süreci hakkında endişeye kapılıyorsanız, bizlere başvuru yaparak İngiltere öğrenci vizesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

©edukas.com.tr Copyright 2021, Tüm Hakları Saklıdır. - SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Normal Görünüme Dönün