Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere’de Üniversite Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında lisans eğitimi düşünenler için İngiltere üniversiteleri sıklıkla öne çıkmaktadır. Çoğu ülkeye göre daha maliyetli görünse de aslında sunduğu imkanlar ile daha az maliyetli hale gelen İngiltere üniversiteleri hakkında ortalama fiyatlar, yaşam maliyetleri ve avantajlar ile ilgili sorularınızı bu yazımızda cevaplandırdık.

İngiltere Üniversiteleri Avantajları

İngiltere dünyanın en prestijli okullarına sahip olmasıyla gerek lise eğitimi gerek lisans eğitimi gerekse yüksek lisans eğitiminde öne çıkmaktadır. Özellikle İngiltere üniversitelerinin bu denli öne çıkmasının nedeni kuşkusuz yalnıza eğitiminin kalitesi değildir. İngiltere üniversiteleri aynı zamanda öğrencilerine kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmaları için birçok olanak sunmaktadır. Bunun en başında tüm dünyadan gerek devlet kurumlarıyla gerekse büyük şirketler ile kurdukları işbirliklerinde öğrencilerine çeşitli projelerde bulunma imkanı vererek yalnızca teorik eğitimi değil pratik eğitimi de desteklemeleri ve aynı zamanda da öğrencilerine network kazandırmalarıdır.

İngiltere'de üniversite eğitimi almanın avantajları
İngiltere’de üniversite eğitimi almanın avantajları

Bunun yanı sıra tabii ki İngiltere üniversitelerinde eğitim almak İngilizcenin anavatanı olması sebebiyle global olmanın ilk koşulu olan dil bilgisinde hem kendi alanınızda hem de gündelik yaşamda kusursuz olmak anlamına gelecektir. Bu yine işverenler tarafında da rakipleriniz karşısında öne çıkmanızı sağlayacaktır. Ayrıca programdan programa değişmekle birlikte İngiltere üniversiteleri genellikle 3 yıllık bir eğitim süresine sahiptir. Bu hem maddi olarak avantaj sağlarken hem de kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilmenizi sağlayacaktır. İngiltere üniversiteleri öğrencilerine çalışma imkanı da sunmaktadır. Şöyle ki öğrenciliğiniz boyunca haftada 20 saati geçmemek kaydıyla part-time olarak çalışabilir ve maddi olarak daha rahat bir öğrencilik hayatı geçirebilir, aynı zamanda da sosyalleşebilirsiniz.

İngiltere Üniversiteleri Fiyatları

İngiltere üniversitelerinde eğitim almanın size her açıdan uygunluğu araştırmak oldukça önemlidir. Talep edilen çeşitli sınavlardan elde edeceğiniz skorlar, lise mezuniyeti not ortalamanız, akademik özgeçmişiniz, referanslarınız, varsa çeşitli dallarda elde ettiğiniz başarıların tamamı kabul sürecinizi etkileyecektir. Dahası bunların tamamı eğitiminiz boyunca maliyetlerinizi düşürme potansiyeline sahip burslar kazandırarak çok daha rahat bir öğrenci hayatı geçirmenizi sağlayacaktır.

İngiltere üniversitelerinde eğitim almanın yıllık maliyeti bölümden bölüme değişmekle birlikte yaklaşık 10.000 GPB ila 30.000 GBP arasında değişiklik göstermektedir. Bu seçeceğiniz programa, üniversiteye, üniversitenin bulunduğu bölgeye ve kazanacağınız burs imkanlarına göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere lisans eğitimi
İngiltere’de lisans eğitimi almak

İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyenlerin yıllık konaklama giderleri ise Londrada 9.500 GBP dolaylarında iken diğer şehirlerde 6500 GBP dolaylarındadır. Fakat konaklama noktasında birçok farklı seçenek söz konusudur. Dilediğiniz taktirde üniversite yurtlarından yararlanabilirsiniz, dilerseniz de bütçenize göre ev tutabilirsiniz.

İngiltere’de okumak istiyor fakat İngiltere üniversiteleri fiyatları konusunda daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız; mail veya telefon yoluyla bizlere ulaşabilir ya da isterseniz iletişim formumuzu doldurarak en kısa sürede sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu