Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Yüksek Lisans Eğitimi

İngiltere’de Yüksek Lisans ve Master Programları

En gelişmiş ülkeler arasında yer alan İngiltere, her yıl yüzbinlerce gencin eğitim almak için can attığı ülkelerden biridir. Eğitim dilinin tamamen İngilizce olması, ülkemizdeki gençler için önemli bir avantajdır. Edukas ile lisans eğitiminizi İngiltere’de tamamlama şansına sahipsiniz. Ancak eğer bu fırsatı kaçırdım diye üzülüyorsanız, sizler için kaçırılmaması gereken bir fırsat daha sunuyoruz: İngiltere’de yüksek lisans!

Dünya’ya adını eğitim alanındaki başarıları ile duyurmuş olan İngiltere’de yüksek lisans yaparak geleceğinize önemli bir yatırım yapabilirsiniz. Yurtdışı yüksek lisans programlarından başarı ile mezun olan gençler, her ülkede kolaylıkla iş bulma şansına sahip olurlar. Üstelik evrensel bir dil olan İngilizcenin anavatanı olan İngiltere’de yüksek lisans yapmak size sayısız avantaj sunar.

İngiltere’de Yüksek Lisans Bölümleri

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinde yüksek lisans eğitiminiz tamamlamanız için en kısa yol, Edukas ile iletişime geçmek! Sayısız İngiliz üniversitesi ile anlaşmalı olan kurumumuz, her alandan öğrencinin İngiltere’de yüksek lisans yapmasına yardımcı olur.

Her üniversite farklı alanlarda uzmanlığa sahip olsa da İngiltere yüksek lisans bölümleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Eğitim Bilimleri

Başta İngiliz Dili ve Edebiyatı olmak üzere birçok alanda İngiltere üniversitelerinde yüksek lisans yapabilirsiniz. Felsefe ve tarih öğrencileri de yüksek lisanslarını İngiltere’de tamamlayabilirler.

  • İletişim Bilimleri

İkna edici iletişim, medya çalışmaları ve siyasal iletişim yüksek lisans yapabileceğiniz alanlar arasındadır.

  • Sanat ve Tasarım

Sanat tarihi veya tasarım alanlarında tamamlayacağınız eğitimler, geleceğiniz için oldukça faydalı olacaktır.

  • Hukuk

Avrupa’da hukuk alanında yüksek lisansınızı tamamlayıp iş bulma şansınızı hızla artırabilirsiniz.

  • Mühendislik Bölümleri ve Bilişim Teknolojileri

Teknolojik gelişmelerin merkezi olan bir ülkede yüksek lisansınızı tamamlamak hem teori hem de pratik becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olacak!

  • Psikoloji

Deneysel psikoloji başta olmak üzere Psikoloji’nin tüm alt dallarında, İngiltere’de yüksek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Beşeri Bilimler

İşletme ve ekonomi gibi alanlarda yüksek lisansınızı tamamlayabilir, alanında uzman eğitmenlerden ders alma şansına erişebilirsiniz.

Sıralanan bölümlerin her birinin sayısız alt dalı bulunmaktadır, İngiltere’de yüksek lisans imkanlarını detaylı biçimde öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Fiyatları

İngiltere’nin resmi para birimi olan pound, döviz kurlarına bağlı olarak artıp azalmaktadır. Bir diğer yandan başvurmak istediğiniz üniversitelerin eğitim ücretleri de birbirleriyle farklılık göstermektedir. Güncel İngiltere’de yüksek lisans fiyatlarını öğrenmek ve daha detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İngiltere’de Yüksek Lisans Burs İmkanları

İngiltere’de yüksek lisans yapmak isteyen gençler, maddi açıdan birçok sorunla karşılaşacaklarını düşünürler. Ancak İngiltere yüksek lisans burs imkanı sağlayan ülkeler arasında yer alır. Özellikle başvurduğu alanda yüksek not ortalamasına sahip olan gençler, yüksek burslar alabilirler.

İngiltere’nin yabancı öğrencilere burs vermek konusunda cimri olduğu söylenmektedir. Fakat İngiltere, birçok yüksek lisans burs programına sahiptir. Bu programlar arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Chevening Bursu
  • Great Scholarships
  • İngiltere Hükümet Bursu
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu