Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Eğitim

İngiltere’deki En İyi 10 Üniversite

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için üniversite seçimi önemli bir adımdır. Üniversitelerin araştırma alanları farklılık gösterebilmektedir. Seçilmesi düşünülen bölüm hakkında araştırma yapan üniversitenin tercih edilmesi mesleki gelişiminizi olumlu yönde etkilemektedir.

İngiltere üniversiteleri Avrupa’da eğitim almak isteyen kişilere bir çok konuda avantaj sağlıyor. Prestijli İngiltere yüksek lisans programını tercih eden kişiler mezuniyetlerinin ardından kariyerlerinde hızlı yükseliş sağlayabilir.

Çeşitli akademik kriterlere göre yapılan son QS Dünya Üniversite Sıralamasında İngiltere üniversiteleri arasından 18 tanesi ilk 100 üniversite arasında girmeyi başarmıştır. İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi yazımızda yer almaktadır. İngiltere yüksek lisans ya da lisans programı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Oxford Üniversitesi

Oxford Üniversitesi dünyaca bilinen en eski üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversitenin 38 bağımsız yüksekokulu ve 6 özel koleji bulunmaktadır. Dünya üniversiteleri sıralamasında 5. sırada yer alan üniversite en nitelikli araştırmacılara sahiptir.

  1. Cambridge Üniversitesi

1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi en köklü üniversiteler arasında bulunmaktadır. İngiltere’nin en büyük eğitim kurumu olan Cambridge Üniversitesi bünyesinde 100’den fazla kütüphane barındırmaktadır. Her fakültenin kendine ait bir kütüphanesi bulunmaktadır.

  1. Birmingham Üniversitesi

Birmingham Üniversitesi’nin temelleri 1825 yılında Tıp Fakültesi kurularak atılmıştır. 26.000 öğrenciye sahip olan üniversite Tıp alanında yaptığı araştırmalarla bilinmektedir. Üniversite bünyesinde jimnastik, atletizm gibi farklı spor dallarını barındırmaktadır.

  1. Liverpool Üniversitesi

Liverpool şehrinde bulunan üniversitenin tarihi 2. Dünya Savaşı öncesine dayanmaktadır. Yaklaşık 16.000 öğrenci sayısına sahip olan Liverpool Üniversitesi’nin bünyesinde 8 Nobel Ödüllü akademisyen bulunmaktadır.

  1. Edinburgh Üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi İskoçya’nın başkenti Edinburg’ta yer almaktadır. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Edinburg Üniversitesi’nin 20 nobel ödülü ve 1 field madalyası bulunmaktadır. Dünyanın ilk klonlanmış memeli hayvanı Koyun Dolly bu üniversitede klonlanmıştır.

  1. Essex Üniversitesi

Essex Üniversitesi 1963 yılında kurulmuştur. 19 bölümü bulunan üniversitenin 9000 civarında öğrencisi bulunmaktadır.

  1. Londra King’s Koleji

Londra King’s Koleji İngiltere üniversiteleri arasında yer alan ilk kolejdir. Tıp, diş hekimliği, hukuk, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, müzik ve felsefe alanlarında eğitim verilmektedir.

  1. Londra Ekonomi Okulu (LSE)

Londra Ekonomi Okulu Londra Üniversitesi’ne bağlı kolejler arasında yer almaktadır. 37 devlet adamı bu üniversiteden mezun olmuştur. Bünyesinde görev yapan 13 araştırmacı nobel ödülüne layık görülmüştür. İngiltere yüksek lisans sosyal bilimler alanında en iyi 2. üniversite seçilmiştir.

  1. Bristol Üniversitesi

Bristol Üniversitesi 1909 yılında kurulan tanınmış İngiltere üniversiteleri arasındadır. Kamu üniversitesi olan Bristol’de edebiyat, mühendislik, tıp, veterinerlik, dişçilik, sosyal bilimler alanlarında eğitim verilmektedir. Dünya Üniversiteleri sıralamasında 58. sırada yer almaktadır.

  1. Warwick Üniversitesi

Warwick Üniversitesi en iyi İngiltere üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversitede sanat, tıp, bilim ve sosyal bilimler alanlarında lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu