Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
İngiltere'de Lisans Eğitimi

İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri : İngiltere’de Üniversite Eğitimi

Günümüz dünyasında kariyer basamaklarını tırmanırken yalnızca üniversite eğitimi almak yetmemektedir. Özellikle global anlamda kariyer hedefleyen bireyler için yurtdışında eğitim almak ilk tercih haline gelmektedir. İngiltere üniversiteleri ise gerek bilimsel yeterlilikleri itibariyle gerekse tüm dünyadan talep edilen yoğun iş hacmi yaratması ile ilk tercih edilen üniversitelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda İngiltere üniversitelerinin sundukları sosyal imkanlar sayesinde dünyanın dört bir yanında gelen öğrenciler ve eğitmenler ile global networkünüzü oluşturabilir, ayrıca unutulmaz anılara sahip olabilirsiniz.

İngiltere Üniversiteleri Avantajları

İngiltere üniversitelerinde okumak isteyenler için birçok prestijli okul bulunmaktadır. Dilerseniz dünyada en çok Nobel ödülü almış olarak kabul edilen Cambridge üniversitesinde eğitim alarak Charles Darwin, Isac Newton, Stephan Hawking gibi bilime yön veren isimlerle aynı üniversiteden mezun olabilirsiniz.
İngiltere’deki üniversitelerden bir diğeri ise dünyanın en eski okulu olma ünvanına sahip olan Oxford Üniversitesidir. 2021 yılı itibariyle dünya sıralamasında 6. Sırada yer alan Oxford Üniversitesi İngiltere üniversiteleri arasında en bilinen eğitim kurumudur. UCL yani University College London ise İngiltere üniversiteleri arasında özellikle tıp, veterinerlik, diş hekimliği gibi alanlarda eğitim almak isteyenler arasında en çok tercih edilen üniversitedir. Ayrıca dünya sıralamasında 2021 yılı itibariyle 7. Sırada yer almaktadır.

İngiltere üniversiteleri kendi aralarında ayrılmasının en temel sebeplerinden biri ise öğrenci memnuniyeti olarak değerlendiriliyor. Öğrenci kulüplerinin yoğunluğu sosyal değerlendirmelerde ön sıralara çıkarken yabancı öğrenci yüzdesi de üniversite tercihlerinde önemli bir faktör olarak görülmektedir.
Her ne kadar çoğu İngiltere üniversitesi uluslararası eğitimi destekliyor olsa da bölümden bölüme dahi birtakım değişiklikler olabilmektedir. Dolayısıyla İngiltere üniversitelerini araştırırken hem okulun hem de seçeceğiniz bölümün size uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

İngiltere üniversiteleri arasından size en uygununu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise karşı karşıya kalacağınız maliyetlerdir. Her okulun ücretleri farklılık gösterebiliyorken seçeceğiniz bölümden bölüme dahi fiyat farklılıkları söz konusu olacaktır. Londra ya da Manchester gibi büyük şehirler yer alan üniversiteler daha yüksek fiyatlı olacakken daha küçük şehirlerde yer alan okullar daha uygun fiyatlı olacaktır.
Ayrıca yaşam şartları da şehirden şehire farklılık gösterecektir. Turizm potansiyeli yüksek şehirlerde yaşam şartları maddi açıdan daha zorlu olacakken daha yerel üniversiteler kampüs dışı hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Üniversite eğitimi boyunca çoğu öğrenci okulların kendilerine ait yurtlarında ya da çevre yurtlarda her şey dahil şeklinde konaklamaktadır. Üniversite yurtlarında konaklamak hem uluslararası öğrencilerle iç içe yaşam fırsatı sunarak farklı kültürleri tanımaya olanak verirken hem de kampüsün sağlayacağı sosyal imkanlardan uzak kalmayı da engelleyecektir.

Eğer İngiltere’de üniversite eğitimi alarak hem kariyeriniz hem de kişisel deneyimlerinizi zirveye taşımak ve bilimsel olarak alanında tanınmış eğitmenlerden eğitim almak istiyorsanız daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu