Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Haberler

İngiltere’nin En Prestijli Üniversitelerini İnceliyoruz!

Üniversite tercihi; hayatımızın en önemli dönüm noktalarından biri olurken aslında gelecek yaşantımızı şekillendirmek adına aldığımız ilk ciddi seçimlerin başında geliyor. Lisans eğitimi bu denli önemli olduğu için de en iyi şartlarda üniversitelere sahip İngiltere; tercih döneminde en merak edilen ve cazip görülen ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor.

Eğer hayatınızın dönüm noktalarından biri olan üniversiteye geçiş dönemindeyseniz, bu içeriğimiz; yurt dışında lisans eğitimine dair size fikir verebilir, İngiltere’de üniversite okuma tercihinizi, diğer ülkelere göre bir adım öne taşıyabilir. Donanımlı yapısı, sunduğu fırsatları, ve parlak bir gelecek planı yaratan imkanlarıyla İngiltere’nin dünya çapındaki en prestijli iki üniversitesini sizin için inceleyeceğiz! Mühendislik alanındaki başarısıyla lider konumdaki; University of Southampton ve Sosyal Bilimler uzmanlık alanlarının önde gelen okullarından; University of York, kapılarını sizlere açıyor; gelin bu mükemmel okullara yakından birlikte bakalım:

Mühendislik Alanında Dünyanın Önde Gelen Okullarından; University of Southampton

İngiltere’nin güneyinde bulunan Southampton şehrine adım attığınızda sizi; Birleşik Krallık’taki en ılıman ve güzel hava karşılayacak. University of Southampton’a doğru yol aldığımızda ise global çapta başarı sahibi bir okuldan içeriye girdiğinizi ilk dakikada hissedeceksiniz. University of Southampton; mühendislik ve teknik bilimler dallarındaki başarısıyla dünya genelinde; en iyi ilk 100 okul içerisinde, İngiltere’de ise 8. sırada (QS, Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan prestijli imajıyla birçok öğrencinin hayalini süsleyen okullardan biri oluyor. Eğitimdeki başarısıyla güven veren bu okulda sizi neler bekliyor, merak ediyorsanız; işte fark yaratan yönleri:

  • Mühendislik ve Teknik Bilimlerde Lider Konumu

İngiltere’de bulunan üniversiteler arasında; tüm disiplinlerde en yüksek notu alan tek mühendislik fakültesine sahip University of Southampton, bu alanda en prestijli itibara sahip lider okul imajıyla öne çıkıyor. Teknoloji ve bilgiyi birleştiren bakış açısıyla araştırma üniversitesi kimliği taşıyan University of Southampton; Elektronik, Bilgisayar ve Kimya Mühendisliği bölümlerinde dünya çapındaki başarısıyla adını ilk sıralara yerleştiriyor.

  • Russel Group’un Kurucu Üyeliğiyle Gelen Kaliteli Eğitim Anlayışı

Russel Group üniversiteleri arasında kurucu üyeliği ile yer alan University of Southampton; teknolojiyi etkin kullanarak deneyim ve bilgiyi yenilikçi araştırma projelerine aktaran, dünya standartlarında akademisyenler tarafından verilen yüksek kalitede bir eğitim sunuyor. Dünyaya öncülük eden araştırmalara ev sahipliği yapan üniversite, öğrencilerine en donanımlı akademisyenlerden eğitim alma şansı yaratıyor.

  • Farklı İngilizce Dil Sınavlarının Kabulü

University of Southampton; tercih ve kayıt döneminde sizden İngilizce bilginiz ve yeterliliğiniz için birkaç sınav isterken İngilizce hazırlık programlarında öğrenim görmeye gerek görülmediğiniz daha yüksek bir seviyede olma durumunuzda da pek çok farklı sınav sonucunun geçerliliğini kabul ediyor. IELTS, TOEFL, Cambridge English gibi İngilizce dil sınavlarından aldığınız yeterli puanları bünyesinde eğitim görebilmeniz için kabul ediyor.

  • Güçlü Bir Kariyer Sunan; Staj ve İstihdam Desteği

İngiltere’de üniversite eğitimin ardından; University of Southampton, başarılı bir kariyer yaşamına ilk adımınızı atabilmeniz ve hatta öğrenim hayatınız boyunca, iş yaşamına emin adımlarla başlayabilmeniz için pek çok kariyer fırsatıyla öğrencilerine güçlü bir destek sunuyor. Dünyanın önde gelen şirketlerinde staj imkanı ve iş deneyimi için başvuru sürecinde öğrencilerine rehberlik ediyor.

Sosyal Bilimler Alanında; Dünya Çapındaki Köklü Eğitimiyle: University of York

İngiltere’de bulunan ve dünyanın en prestij sahibi okulları arasından, sizlere tercih döneminde ilham vermesi ve teşvik edebilmesi için seçtiğimiz bir diğer önerimiz; Sosyal Bilimler dallarındaki başarısı kanıtlanmış, University of York oluyor. Yüksek standartlarda eğitim anlayışının temsilcilerinden; Russel Group’un üyeleri arasında yer alan üniversite; İngiltere’nin en yaşanılası şehirlerinden biri olan York’ta, sizlere mükemmel bir üniversite yaşamı sunuyor. University of York öğrencisi olmanın size kazandıracağı artı yönler, olanaklar ve fark yaratan özellikler neler; gelin birlikte inceleyelim:

  • Ödüllü Eğitim Kalitesinde Üniversite Öğretimi

Araştırma Mükemmeliyet Çerçevesinde ödüle layık görülen öğretim anlayışı ve eğitim kalitesiyle University of York, öğrencilerini itibarlı ve başarılı bir geleceğe doğru güçlü akademisyen kadrosuyla yüksek bir donanımla hazırlıyor.

  • İngiliz Dili, Hukuk, Arkeoloji, Sosyal Bilimlerde: Uluslararası Üstün Başarı

University of York’un öne çıkan başarılı bölümlerinden; İngiliz dili, departman içerisinde bulundurduğu araştırma merkezleri ile adını tüm dünyaya duyurmuş, bir ekol haline gelmiştir. Bu bölümle birlikte üniversitenin; en başarılı araştırmalara öncülük eden ve uluslararası bilinirliğiyle öne çıkan diğer bölümleriyse Hukuk, Arkeoloji, Yönetim ve İdari Bilimler oluyor.

  • Gerçek Anlamda Bir Kampüs Üniversitesi

Dünya genelinde yüzün üzerinde farklı ülkeden öğrencileri bünyesinde ağırlayan University of York, uluslararası çeşitlilikte bir kampüs kültürü yaşatıyor. Farklı milletlerden pek çok arkadaşlık edinebileceğiniz üniversite, bulunduğu konum bakımından öğrencilere kolay seyahat etme, şehri keşfetme gibi kolaylıklar sunuyor. Yaklaşık olarak 18.000’in üzerinde öğrenciyi kaliteli üniversite eğitimiyle buluşturuyor.

  • Konaklama, Kütüphane, Spor ve Egzersiz Alanları Bakımından Zengin Seçenekler

Farklı bütçelere, tercihlere ve olanaklara göre seçim yapabileceğiniz oda ve süit seçenekleriyle öğrencilerin en büyük problemlerinden biri olan konaklamaya çözüm odaklı imkanlar tanıyor. Bu özelliğinin yanı sıra University of York; İngiltere’de üniversite eğitimi almanın farkını yaşatacak geniş kütüphaneleri ile zengin akademik yayınlara kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor. Ciddi bir yatırıma sahip spor tesisi, York Spor Köyü; havuzundan, saunasına, çim sahasından yoga stüdyolarına kadar geniş yelpazede spor aktivite alanlarıyla öğrencilerini spora yönlendiriyor.

  • Burs Desteği ile Başarı İstikrarı

İngiltere’de üniversite eğitimi için zorlayıcı yönleri ortadan kaldıran bir bakış açısıyla eğitim sunan University of York; öğrencilerine özel burs imkanı tanıyor. Lisans ve lisansüstü eğitim programlarında öğrenim gören 100’den fazla öğrenci, University of York’un sunduğu burs seçenekleriyle kaliteli bir eğitimi rahatlıkla alma deneyimi ve şansı elde ediyor.

  • Lider Şirketler Tarafından En Çok Tercih Edilen Mezunlar

Dünya standartlarına göre lider konumda yer alan şirketlerin en çok tercih ettiği mezun öğrenciye sahip University of York, mezuniyetten maksimum ilk altı ay sonra öğrencilerinin büyük bölümünü istihdam ediyor. Bünyesinde bulundurduğu istihdam edilebilirlik programı; York Futures ile öğrencilerin hedefledikleri kariyer planlamasına ulaşmalarında, yol gösterici oluyor.

Yurt dışı üniversite eğitiminde öğrenciliğin nasıl olduğunu, hangi şansların sizi beklediğini merak ediyor ve keşfetmek istiyorsanız “Rüya Gibi Bir Deneyim: İngiltere’de Öğrenci Olmak” başlıklı blog yazımız ilginizi çekebilir, İngiltere’ye dair tüyolara yakından bakabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu