Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları Başvuru Süreci ve Kabul Şartları

ve Kanada tüm dünya tarafından refahın başkenti olarak bilinmektedir. Yüksek standartta yaşam şartları, muhteşem doğası ve kusursuz eğitim sistemi ile Kanada her yıl tüm dünyadan çok çeşitli sebeplerle misafirlerini ağırlamaktadır. Bu misafirlerin birçoğu ise eğitim sebebiyle Kanada’ya gelmektedir. Üniversite seçeneklerinin bolluğunun yanı sıra özellikle Kanada dil okulları, tüm dünyada bilinen başarısı ve kalitesi sebebiyle her yıl binlerce öğrenciyi Kanada’ya çekmektedir.

Kanada dil okullarının bu denli sık tercih edilmesinin sebebi kuşkusuz kaliteli bir müfredatın yanında fiziki imkanların da oldukça iyi olmasıdır. Ayrıca dil okulları öğrencilerine oldukça geniş bir program seçeneği sunmaktadır. Hemen hemen her yaş grubuna ve talep edilen eğitime göre (iş İngilizcesi, genel İngilizce, yoğunlaştırılmış sınav İngilizcesi-TOEFL/IELTS) ayrı ayrı gruplar bulunan Kanada dil okulları ayrıca Kanada’da lisans eğitimi, yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen fakat yeterli dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler için de hazırlık programları sunmaktadır.

Kanada dil okullarını diğer ülkelere kıyasla öne çıkaran bir diğer durum ise ekonomik olmasıdır. Anadili İngilizce olan Amerika ya da İngiltere gibi seçeneklerin para birimleriyle kıyaslandığında Kanada Dolarının döviz kurunun düşük olması sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda Kanada dil okulları her bütçeye göre de dil programı sunmaktadır. Kanada dil okullarının fiyatlarının yanında Kanada’da refah seviyesinin yüksek olmasından dolayı yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Dolayısıyla öğrenciler kolayca geçinebilmektedirler.

Oldukça popüler olan Kanada dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler için bu yazımızda dil okullarına başvuru ve kabul süreci hakkında merak edilenleri derledik.

Kanada'da dil eğitimi almak

Kanada Dil Okulları Başvuru ve Kabul Süreci

Öncelikle dileyen herkes Kanada dil okullarına başvuru yapabilir ve kabul alabilir. Özellikle Junior programları, genel İngilizce ve yoğun İngilizce programları için herhangi bir başvuru şartı yoktur. Yalnızca TOEFL veya IELTS gibi sınav İngilizcesi programlarına katılmak isteyen ya da iş İngilizcesi programlarına katılmak isteyen öğrenciler için minimum Intermediate seviyesinde İngilizce yeterliliği beklemektedir. Eğer bu programlara katılmak istiyorsanız ve İngilizce yeterliliğiniz yok ise öncelikle genel İngilizce ya da yoğun İngilizce programlarına katılmalısınız.

Kısaca Kanada dil okulları başvuru ve kabul süreci şu şekilde gerçekleşmektedir:

1. Danışmanlık firması seçimi

Danışmanlık firması seçimi aslında en önemli aşamadır. Sizin için en uygun programı en uygun Kanada dil okullarını bütçenize en uygun şekilde seçmesi için Edukas’a güvenebilirsiniz.

2. Karar verme aşaması

Bütçeniz, ihtiyacınız olan program ve eğitim süresine göre danışmanlar sizin için en uygun seçenekleri sizlere sunarlar. Burada eğitim masraflarından konaklamanıza, ulaşım seçeneklerinden vize işlemlerine kadar her detayla danışmanlar ilgilenir.

3. Ön kayıt ve belgelerin teslimi

Danışmanlar sizin için dil okuluyla iletişime geçer başvuru formunuzu iletir ve dil okulu başvuru işlemleri tamamlanır.

4. Okuldan kabul mektubunun gelmesi ve vize hazırlıkları

5. Vizenin alınması, uçak bileti ve Kanada dil okulları öncesi oryantasyon

6. Yolculuk ve sonrası

Yolculuk ile ilgili kilo hakkınız, ulaşım yollarınız gibi tüm detaylar size aktarılır. Kanada dil okullarında eğitime başladıktan sonra karşılaşacağınız herhangi bir sorunda ise Edukas danışmanları sizlerin yanında olacaktır.

Siz de Kanada dil okulları başvuru ve kabul süreci hakkında daha detaylı bilgi için bilgi – iletişim formumuzu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu