Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları Eğitim Ücretleri

Kanada tüm dünyada her kategoride en yaşanılabilir ülkeler arasında kabul edilmektedir. Özellikle eğitim sistemi ile öne çıkan ülkeye her yıl eğitim sebebiyle binlerce öğrenci gelmektedir. Ayrıca Kanada bir göçmen ülkesidir, dolayısıyla göçmenler tarafından kolay bir yaşam için de ilk tercihler arasında yer almaktadır. Öğrencilerin çoğu ise Kanada dil okullarında eğitim almak için gelmektedir. Bu yazımızda genel olarak Kanada dil okullarından ve Kanada dil okulları ücretlerinden bahsedeceğiz.

Kanada Dil Okulları

Kanada bilindiği üzere dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Bu sebeple nitelikli eğitim almak isteyen tüm dünyadan öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kanada dil okullarında genellikle genel İngilizce, yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, IELTS, TOEFL hazırlık kurslarına her yaş grubuna özel sınıflarda katılabilir, ayrıca çeşitli kültürel ve sosyal etkinlikler ile keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kanada dil okulları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla eğitiminiz boyunca birçok farklı kültürden etkileşime girme şansına sahip olacak, dahası networkünüzü genişleteceksiniz.

Kanada dil okulları öğrenci nüfusu dağılımı yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplanmıştır.

Kanada'da dil okulu eğitimi
Kanada’da dil okulu eğitimi

Kanada dil okulları gelecekteki akademik hayatınız için de bir basamak niteliği taşımaktadır. Çünkü Kanada dil okullarında eğitim alan bir öğrenci programını başarıyla tamamladığı taktirde eğitim aldığı kurumun referansıyla Kanada üniversiteleri başta olmak üzere birçok üniversitenin akademik programlarına doğrudan geçiş hakkı elde edebilmektedir. Kanada dil okullarında eğitim alarak hem İngilizcenizi kusursuz hale getirebilir hem Kanada’yı ve Kanada eğitim sistemini daha yakından tanıyabilir hem de üniversitelere kolaylıkla geçiş hakkı elde edebilirsiniz. Bu tarz bir geçiş sistem tarafından teşvik edilmekte ve öğrenciler çeşitli referanslar ve başarılarıyla burs programlarına dahi kabul alabilmektedir. Unutulmamalıdır ki Kanada eğitim teşvikinde ilk sıralarda gelmektedir.

Kanada’nın iki adet resmi dili vardır : İngilizce ve Fransızca. Kanada dil okullarında eğitim alarak iki dili de geliştirme imkanı elde edebilirsiniz.

Kanada'da dil okulu ücretleri
Kanada’da dil okulu ücretleri

Kanada Dil Okulları Ücretleri

Kanada dil okulları alternatifleri ile kıyasladığımızda Kanada Doları kurunun, Euro, Dolar ya da Sterlin karşısında oldukça avantajlı olması sebebiyle cazip hale gelmektedir. Kanada dil okullarının fiyatları kalacağınız döneme, alınacak dersin niteliğine göre değişik gösterse de genel olarak 1.200 CAD ile 9.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir. Yaşam maliyetleri ise öğrencinin seçtiği lokasyona göre değişiklik göstermekle birlikte konaklama hariç aylık 1.000 ila 1.500 CAD arasında olmaktadır. Konaklama konusunda ise Kanada dil okullarını tercih edenler için oldukça fazla seçenek mevcuttur. Bunların başında dil okullarının kampüslerinde konaklamak yer alıyorken dilediğiniz taktirde aile yanı konaklama seçeneğini de değerlendirebilmektesiniz.

Kanada dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi-iletişim formunu doldurarak alanında uzman eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu