Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversiteleri : Kanada’da Çalışarak Üniversite Eğitimi

Dünya’nın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, birçok kişi için cazibe merkezidir. Özellikle Kanada Üniversiteleri sundukları nitelikli eğitimler sayesinde gençlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Fen bilimlerinin yanı sıra, Kanada Üniversiteleri sosyal bilim eğitimleri alanında sayısız başarıya imza atmaktadır. Bu nedenle, dünyanın her yerinden sayısız genç Kanada’da okumak için başvuru yapmaktadır.

Kanada’da okumak birçok kişi için maddi açıdan zorlayıcı olabilmektedir. Kanada Üniversiteleri, kendi ülkesinin vatandaşı olmayan gençlerden 1,5 kat daha fazla ücret talep etmektedir. Bu durum gençler için zorlayıcı görünse de Kanada okurken çalışmak için en uygun ülkeler arasında yer almaktadır. Üstelik Kanada, daha fazla gencin ülkesine gelip üniversite eğitimi alabilmesi için özel bir programa sahiptir.

Kanada’da okurken çalışmaya imkan sağlayan sistem CIC (Citizenship and Immigration Canada), gençlerin hem para kazanmasını hem de Kanada Üniversitelerinde eğitim almasını mümkün kılar. Bu sistemle ülkeye giren gençler, kaydoldukları eğitim süresi boyunca part time şekilde çalışıp okul masraflarını karşılayabilirler. Öğrenciler, okul döneminde haftada 20 saat ve okul tatili dönemlerinde haftada 40 saat çalışma izni alırlar. Kanada Üniversitelerinde eğitim alırken çalışma imkanına sahip olmak için Edukas ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kanada’da Part Time İş Ücretleri

Hayallerinizdeki eğitimi alırken, dünyanın farklı noktalarından gelen insanlarla arkadaş olabileceğiniz Kanada, hayatınızın en güzel yıllarını geçireceğiniz yer olacak. Birçok bilim dalında sayısız başarıya sahip olan Kanada Üniversitelerinde eğitim almak, geleceğinize yapacağınız en önemli yatırımdır.

Eğitiminiz sırasında part time işlerde çalışarak okul masraflarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda, çalıştığınız iş sayesinde daha fazla insan tanıma şansına da erişebilirsiniz. Kanada, çalışanlarına birçok hak tanıyan bir ülkedir. Ülkede yaşayan iş yeri sahipleri, çalışanlarına değer veren kişilerdir. Bu nedenle emeğiniz hiçbir zaman karşılıksız kalmaz. Ancak Kanada part time iş ücretleri, çalışma alanına göre farklılık göstermektedir. Her çalışma alanı farklı sorumlulukları beraberinde getirdiği için ücretler bu duruma bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Kanada’da Çalışma İzni

Kanada, sunduğu yaşam standartları nedeniyle sayısız insanın yaşamak istediği bir ülkedir. Bu ülkeye gelen gençlerin büyük bir çoğunluğu, Kanada eğitim sonrası çalışma izni imkanlarını araştırmaktadır. Her sene ülkesine belli bir sayıda göçmen kabul eden Kanada’dan çalışma izni almak çok kolay sayılmaz.

Ancak Kanada Üniversitelerinde eğitim alan gençler, çalışma iznini daha kolay biçimde almaktadır. Özellikle CIC programından yararlanan kişiler, Kanada yetkilileri nezdinde daha güvenilir olarak görülmektedir. Bu kişilerin eğitim sonrasında çalışma izni almaları oldukça kolaydır. Bu nedenle, CIC programından yararlanmak size birçok avantaj sunar.

Yüksek yaşam standartlarına sahip olan Kanada’da yaşamak ve eğitim almak en büyük hayalleriniz arasında yer alıyorsa alanında uzman Edukas ekibi ile hemen iletişime geçin!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu