Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada’da Dil Eğitimi Avantajları

İngilizcenizi Kanada dil okulları ile bir adım öne çıkarmaya ne dersiniz? Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olan Kanada, oturmuş ve sistemli eğitim politikası ile İngilizce dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için oldukça uygun bir ülke tercihidir. Kanada; İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’ne göre yabancı öğrenciler için çok daha düşük bütçelerle yaşanabilecek bir ülkedir. Yoğun göç alan Kanada’ya dil öğrenmek için gelen uluslararası öğrenciler; saygılı ve kibar Kanada halkı ile ırkçılıktan uzak bir şekilde barış içinde burada yaşayabilirler.

Kanada’da Dil Eğitimi

Kanada’da dil eğitimi almayı tercih eden uluslararası öğrencilerin sayısı oldukça yüksektir. Ülkenin, gelişmiş ekonomik yapısı, düşük suç oranı, eğitim seviyesi, kozmopolit nüfusu, modern şehirleri ve uluslararası kültürel etkinlere ev sahipliği yapması nedeniyle dünya çapında dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için popüler ülkeler arasında yer alır. Ülkenin kullandığı para birimi Euro ve Amerikan Doları’na oranla çok daha hesaplı olduğundan Türk öğrenciler için İngilizce dil eğitimini Kanada’da  almak maddi açıdan da avantaj sağlar.

Kanada Dil Okulu Avantajları

Modern çağın dili olan İngilizce, bildiğiniz gibi artık evrensel bir dil olarak kabul ediliyor. Her yıl sayısız yabancı öğrenci, İngilizce öğrenebilmek adına çeşitli dil okullarına kayıt yaptırıyor. Peki, dünyada bu kadar dil okulu varken siz hangisi ülkeyi tercih etmelisiniz? Bu sorunun cevabını merak ettiğinizi biliyoruz. Kanada’da dil eğitimi almak için sizlere birden fazla neden sunabiliriz. İşte onlardan bazıları:

Kalite ve Denetimli Eğitim

Kanada’daki dil okullarının eğitim kalitesi uluslararası kalite kurumları tarafından onaylanmıştır.  Ülkedeki dil okullarında kullanılan teknoloji, fiziki olanaklar, öğrencilerin sahip olduğu sosyal imkanlar ve öğretmenlerin yetkinlikleri gibi birçok unsur her yıl düzenli olarak denetimden geçer.

Pratik Yaparak Öğren

Her yıl yüz binlerce göçmen kabul eden ülke, uluslararası öğrencilerin varlığına son derece alışıktır. Kanada dili hem İngilizce hem Fransızcayı içerir. Bu da Kanada’yı çoklu dil öğrenme avantajı ile diğer ülkelere göre bir üst sıraya taşır. Ülkeye dil eğitimi almak için giden yabancı öğrenciler İngilizce konuşmakta asla zorluk yaşamazlar. Kanada’da konuşulan İngilizcenin aksanı fazlasıyla anlaşılır olup; burada kaldığınız süre boyunca isterseniz Fransızca dahi öğrenebilirsiniz. Kanada’nın; Toronto, Vancouver ve Montreal şehirleri uluslararası öğrenciler bakımından yoğundur. Dil eğitiminizi bu şehirlerden birinde almanız pratik yapma fırsatınızı çok daha artıracaktır.

Kariyer Fırsatları

Özgeçmişinizde Kanada dil okulları ibaresinin bulunması, uluslararası şirketlere yapacağınız iş başvurularında kariyer basamaklarını kolayca tırmanmanızda yardımcı olacaktır.

Tüm Dünyada Geçerli Sertifika

Kanada’da dil eğitimi almanız sonucunda sahip olacağınız sertifika tüm dünyada geçerli olacaktır. Hatta, dil eğitiminizi aldığınız esnada IELTS veya TOEFL sınavlarına girerek, aldığınız sertifika haricinde fazladan bir resmi belgeye de sahip olmanızın avantajını ilerleyen dönemlerde kullanabilirsiniz.

Her İhtiyaca Yönelik Program Seçeneği

Kanada dil okulları, öğrencilere sundukları eğitim programlarında; Genel İngilizce, İş İngilizcesi,  Yoğun İngilizce, TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlık için oluşturulmuş sınıf seçeneklerini sunar.

Siz de Kanada’da dil eğitimi alarak unutulmaz deneyimler yaşamak istiyorsanız, bütçenize uygun bir okul bulabilmek için profesyonel eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu