Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Eğitim

Kanada’da Eğitim Almanın Avantajları

Ülke dışına çıkıp kendini ispatlamak, iyi bir eğitim almak hemen hemen her öğrencinin hayalidir. Fakat zorlu şartlar sebebi ile öğrencilerin zihninde “acaba yapabilir miyim?” soruları dönmektedir. Sizin yapabilmeniz için zorlu şartları bulunmayan, kafanızdaki o soru işaretlerini giderecek bir seçenek: Kanada’da üniversite okumak.

Peki Kanada’da Okumanın Şartları ve Avantajları Nelerdir?

Bir lise diplomasına sahip olmanız bu işe adım atmanız için yeterli bir sebeptir. Eğer lise diplomanızı aldıysanız şansınızı arttırmak açısından uygulamanız gereken adımlar şunlardır;

  • En az B2 seviyesinde İngilizce bilmek
  • 4 yıllık mı yoksa 2 yıllık mı üniversite okuyacağınıza karar vermek. (Eğer 2 yıllık bir üniversite okuyacaksanız işiniz kolay. Çünkü şartları Türkiye’de olduğu gibi bir sınava girip belli bir puanı almak gibi değil. Lise diplomanızı gösterip istediğiniz ön lisans programına kaydolabilirsiniz. Üstelik 2 yıllık eğitimi bitirdikten sonra 4’e tamamlamak isterseniz sizden hiçbir şart istemiyorlar.

Eğer 4 yıllık bir eğitim görecekseniz 2 yıllığa göre biraz daha zorlayıcı. Çünkü bu aşamada lise diploma puanı çok önemli. O yüzden Kanada’da eğitim görecek gençler genelde ön lisans eğitimini seçiyorlar, daha sonra isterlerse lisans eğitimini tamamlayabiliyorlar. Bu durum da hemen hemen her gencin iyi bir eğitim alması açısından avantajdır.)

Kanada Dil Okulu Avantajları

Dünyada kullanılan iki dilinde (İngilizce ve Fransızca)  burada konuşulması, alınan eğitimin yanında pratik yapma imkânını kuvvetlendirmektedir. Böylece dünyada en çok konuşulan dilleri ana diliniz kadar akıcı konuşabilirsiniz.

Kanada Üniversitesi

Tüm bu şartlara sahipsiniz, kararınızı verdiniz ve Kanada’ya gideceksiniz peki burada neden üniversite okumayalım? Bana avantajları ne olacak der gibisiniz…

O zaman da sizlere şunu söyleyebiliriz. Öncelikle Kanada diğer ülkelere göre bütçe konusunda öğrenci dostu bir ülke. Bakıldığında her ne kadar Avrupa ülkelerine göre biraz maliyetli bir yer olsa da Amerika, İngiltere ile kıyaslandığında bütçenizi zorlamayacaktır. Üstelik hem maliyet olarak daha düşük bir yer hem de Türkiye’deki aile konforunu sağlayacak yer arayışındaysanız ev sahipleri bir odasını sizler için kiralamaktadır. Üstelik göçmen ülke oldukları için farklı yerlerden gelenleri en iyi onlar anlayacak ve son derece misafirperver bir tavırla sizleri karşılayacaklardır.

Eğitim öncelikleri olduğu için burslu okuma imkânı sizlere tanınır ve güvenliğiniz için son derece hassas önlemler okul çevresinde alınmaktadır.

Eğer sizde;

İngilizce ve Fransızca konuşulan bir ülkeye gidip iki dil birden öğrenmek istiyorsanız hem aile ortamını yaşamak hem de düşük maliyetli bir evde oturmak istiyorsanız,

Kanada tam da size uygun bir ülkedir.

Kanada Üniversitesi’nde okumak veya Kanada’da bulunurken bir profesyonelden yardım almak adına Kanada Dil Okullarına gitmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İletişim için bilgi formunu doldurmanız yeterlidir. En kısa süre de sizlere dönüş sağlanacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu