Bizi Hemen Arayın
Hemen Ara
Kanada'da Dil Eğitimi

Kanada Dil Okulları : Kanada’nın En İyi 7 Dil Okulu 2021

Kanada’nın muhteşem doğasında, çok kültürlü yapısıyla iç içe bir şekilde dil geliştirmek son dönemlerin yükselen trendlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Kuşkusuz Kanada dil okullarını bu denli öne çıkaran unsurlardan biri Amerika ve Avrupa ülkelerinin dil okullarına nazaran çok daha düşük bir kura sahip olan Kanada’nın son yıllarda dünyanın en yaşanabilir ülkesi olarak sıklıkla öne çıkmasıdır.

Ayrıca Kanada’da yabancı fobisinin oldukça az olması ve devlet politikalarının koruyuculu çok daha huzurlu ve verimli bir eğitim dönemi için tercih edilme sebepleri arasındadır. Tüm bunların yanı sıra Kanada’da alınacak bir eğitimin aynı zamanda üniversite eğitiminin önünü açıyor olması ve çeşitli çalışma izinlerini beraberinde getiriyor olması da Kanada dil okullarının cazibesini artıran unsurlardandır.

Kanada’da İngilizcesini kusursuzlaştırmak isteyenler için Kanada’nın en iyi dil okullarını yazımızda derledik:

ILAC Dil Okulları

Kurulduğu günden bu yana 55 mükemmellik ödülü almasıyla öne çıkan ILAC Dil Okulları, dil öğreniminin liderlerindendir. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’nun en büyük İngilizce okulu olan ILAC, kendi içerisinde tanımladığı 17 farklı seviyeye özel eğitimlerini sürdürmektedir.

Kanada geneline yayılan kampüslerinin tamamı farklı seviyeler için özel olarak hazırlanmıştır. Seviyelerinin bu denli çeşitli olması herkes için yurtdışında dil eğitimi almayı kolaylaştırıyor oluşuyla oldukça önemlidir.

Üniversite eğitimlerine Kanada üniversitelerinde devam etmek isteyen öğrenciler ise ILAC Dil Okulları’nda eğitim alarak programları başarıyla tamamlayan öğrenciler 80’i aşkın üniversiteye TOEFL vb. sınav skorlarına ihtiyaç duymadan giriş yapabilmektedir.

ILSC Dil Okulları

1991 yılında kurulan ILSC Dil Okulları 3 ülke ve 7 şehirde hizmet veren 1. Sınıf bir dil okuludur. Kanada dil okullarından olan Genel İngilizceden iş İngilizcesine, 7-17 yaş arasını kapsayan junior programlardan akademik İngilizceye kadar birçok alanda ders veren ILSC kampüslerinde yalnızca dil öğrenimi değil çeşitli spor ve sanat dallarında etkinlikler de yapılarak keyifli bir dil öğrenme ortamı sunulmaktadır.

Öğrencilerin ana dilini konuşan danışmalardan destek almasının sağlandığı, engelli bireylere uygun tasarlanan eğitim kampüsü ile herkes için dil öğrenimini kolaylaştırmıştır.

ILSC Dil Okullarında dil eğitimi sonrası Kanada üniversitelerinin çoğuna sınavsız kabul imkanı da sağlanmaktadır.

EC Dil Okulları

Misyonu gereği öğrencilerinin küresel her ortamda görünür olmasını sağlama gayesinde olan EC Dil Okulları Kanada dil okulları arasında Fransızca ve İngilizce olmak üzere çift dil seçeneği sunmasıyla öne çıkmaktadır.

Eğitim sınıflarında seviyelerine göre her etnik köken ve milletten her yaştan insanı bir araya getirerek çok kültürlü kozmopolit bir ortamda öğrenme sağlayan EC EC, uluslararası düzeyde dil öğreniminin kanıtı olarak kabul edilen CEFR (Avrupa Dil Referans Çerçevesi) gibi uluslararası kabul görmüş bir müfredatı benimsemiştir.

Şehirde İngilizce öğrenme seçeneği ile öğrencilerine verdikleri ek 10 ders ile her hafta şehrin ilginç noktalarını ziyaret ve okul derslerinin okul dışında eğlenceli bir şekilde işlendiği bir ortam sunmaktadır. Bu geziler konularına göre, sanat ve kültürde müze gezileri gibi, ayrılarak ilgi alanlarına göre seçilebilmektedir.

UMC Dil Okulları

UMC Dil okulları Kanada dil okulları her ne kadar fazlasıyla bilinen 1. Sınıf bir dil öğrenimi deneyimi sunuyor olsa da genel olarak modern ve butik yaklaşımından vazgeçmeden öğrencilerine samimi bir ortam sunmaktadır. Sınıf başına maksimum 15 kişilik kapasite sunmasıyla birebir kişiselleştirilmiş destek uygulamalarında bulunmaktadır.

Staj ve liderlik atölyeleri ile UMC, öğrencilerine dil öğreniminin yanında birçok katkıda bulunmaktadır.

Kaplan İnternational

Stenley Kaplan’ın evinin bodrumunda göçmenlere verdiği derslerle başlayan yolculuğu bugün tüm dünyada 45’ten fazla eğitim kampüsüyle devam etmektedir. Kaplan Kanada dil okulları arasında en popüler olanlardan biridir ve Toronto ve Vancouver başta olmak üzere Kanada’nın birçok popüler bölgesinde dil eğitimi vermektedir. Cambridge, TOEFL gibi sınavların merkezi olan Toronto kampüsünde bu tür sınavlara hazırlanmanırken, Vancouver kampüsünde plaja yakınlığıyla çeşitli açık hava etkinliklerine dahil olarak keyifli bir dil öğrenimi gerçekleştirebilirsiniz.

Hansa Language Center

Kanada dil okulları arasında oldukça seçkin fakat bir o kadar da butik olan Hansa dil okulu daha çok kişisel eğitim ve az nüfuslu ortamlarda ders görmek isteyen öğrencilerin seçtiği bir merkezdir.

Seviyelerine göre ayrılan öğrenciler Hansa Dil Okulu bünyesinde düzenli gelişim izlenmesiyle eğitim sonuna dek alanında uzman eğitmenler tarafından denetlenirler.

VGC

VGC Dil Okulu, Kanada dil okulları içerisinde 2003’ten bu yana faaliyet gösteren bir dil merkezidir. Genel İngilizce, IELTS, TOEFL gibi sınavlara hazırlık programlarının yanında çocuklar için yaz okulu faaliyetleri de sürdürmektedir.

İngilizce eğitimini kuvvetlendirmek için işletme, girişimcilik gibi alanlarda kurslar da veren VGC, öğrencilerine çok boyutlu gelişme imkanı sunmaktadır.

Kanada dil okulları hakkında daha fazla bilgi için uzman kadrolarımızdan destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu